GÜNDEM

TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN

Haber Tarihi : 13/03/20

TAŞMAK ÜZERE OLAN YAVCA GÖLETİNE ANINDA MÜDAHALE

Toroslar Belediyesi, gün boyu devam eden kuvvetli sağanak yağış sonucu taşmak üzere olan Yavca Mahallesi’ndeki gölete anında müdahale etti. Belediye afet ekibi, gölete yakın ikamet eden 2 haneyi güvenli yere yerleştirerek önlem aldı. Aynı zamanda bir ahır da boşaltılarak hayvanların telef olmaması için seferber olundu.

Bölgeye anında ulaşan ekipler, paletli ekskavatör aracılığıyla göletin taşmaması için tedbir aldı. Ekipler, aynı anda Arslanköy Mahallesi’nde de taşan derelere müdahale ederek olası tehlikelere karşı önlem aldı.

Mahalle sakinleri, vatandaşların her anında yanında olan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a ve ekibine teşekkür ederek, memnuniyetlerini ifade ettiler.

Başkan Yılmaz: “Ekiplerimizle Her An Teyakkuz Halindeyiz”

Doğal afet durumlarına karşı her an teyakkuzda olduklarını belirten Başkan Yılmaz; “Oluşturmuş olduğumuz afet ekibimiz ile olası yaşanabilecek felaketlere karşı hazırlıklıyız. Yavca Mahallemizde aşırı yağışlar ile dolan gölete ekiplerimiz anında müdahale etti ve böylece hiç bir vatandaşımız mağdur olmadı. Hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Bu durumu atlatana kadar teyakkuz halinde olacağız” diye konuştu.