GÜNDEM

BAŞKAN TUNA; “BAYRAMLAR BİRLİKTELİKTİR”

Haber Tarihi : 24/06/17

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mübarek Ramazan Bayramı arifesinde Mersin Şehitliği’nde düzenlenen programa katıldı.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mübarek Ramazan Bayramı arifesinde Mersin Şehitliği’nde düzenlenen programa katıldı.

Mersin protokolünün hazır bulunduğu programda şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek karanfil bırakan Başkan Tuna, şehitlikte bulunan şehit yakınlarıyla da yakından ilgilendi.

On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan Ayı’nı huşu içerisinde geçirerek bir bayrama daha ulaşıldığını belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna, bayramların birlik, beraberlik ve dayanışmayı ön plana çıkaran özel günler olduğunu hatırlattı. Mübarek aylar ve günler ile birlikte şehit haberlerinin sona ermesini dileyen Başkan Tuna; “Bu coğrafyada yaşamak zor. Dünde zordu, bugünde zor, yarınlarda da zor olacak. Emperyalist güçlerin her zaman ülkemizde bir takım hesapları vardır. Özellikle son zamanlarda bölücü terör örgütü illetinden dolayı gencecik fidanlarımızı kara toprağın bağrına verdiğimiz şehitlerimizin ailelerini yalnız bırakmama anlamında ki o şehitlerimizin bizim daha rahat, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamamız için canlarını feda ettiler. Hiç kimse bu milleti ayırmaya kalkmasın. Yunus Emre’nin dediği gibi birleşirsek tok oluruz, ayrışırsak yok oluruz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız ve Çanakkale ruhunu inşallah devam ettireceğiz. Bayramın birlik, beraberlik, barış, kardeşlik ve sevgiye vesile olmasını diliyor, İslam Alemi’nin Mübarek Ramazan Bayramlarını kutluyorum” dedi.