GÜNDEM

MİLLİ SPORCULAR, BAŞKAN TUNA'YI ZİYARET ETTİ

Haber Tarihi : 18/08/17

TOROSLAR’IN BOCCE TAKIMI, ÜLKEMİZİ AVRUPA VE DÜNYA’DA TEMSİL EDECEK

Bocce sporunda milli takıma en fazla sporcu yetiştiren Toroslar Belediyesi Bocce takımı, Ankara’nın Kahramankazan İlçesinde yapılan milli takım seçmeleri sonucu Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında Ülkemizi yine temsil etmeye hak kazandı.

Milli sporcular, Mehmet Can Yakın, Seyfeddin Abik ve Dilber Dağ; İtalya, Fas-Kazablanka ve Fransa’da katılacakları şampiyona öncesi Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı ziyaret etti.

Toroslar Belediyesi Spor Kulübü Bocce Takımı Antrenörü Niyazi Kutlay’ın da eşlik ettiği ziyarette, Başkan Tuna’ya spora ve sporcuya sunduğu desteklerinden dolayı teşekkür eden milli sporcular, şampiyonadan başarıyla ve en iyi sonuçla döneceklerinin sözünü verdi.

Ziyaret sırasında konuşan Antrenör Niyazi Kutlay, katılacakları müsabakalarla ilgili Başkan Hamit Tuna’ya bilgi vererek; “Ankara’nın Kahramankazan İlçesinde gerçekleştirilen  milli takım seçmelerinde sporcularımız yine başarılarını taçlandırdı. Seçmelerin sonucunda takımımızın sporcuları Mehmet Can Yakın; 17-24 Eylül tarihleri arasında Fas-Kazablanka’da yapılacak Dünya Erkekler Volo Şampiyonasında, Dilber Dağ; Fransa’da 21-24 Eylül tarihlerinde yapılacak Avrupa Ümitler Petank Şampiyonasında ve Seyfeddin Abik ise İtalya’da 23-26 Ağustos tarihlerinde yapılacak Avrupa Gençler Raffa Şampiyonasında Ülkemizi temsil edecekler. Toroslar Belediyesi Spor Kulübü olarak daha önce de milli takıma 8 sporcu göndermiştik. İnşallah bu şampiyonalardan da iyi bir sonuçla ülkemize döneceğiz. Belediye Başkanımız Sayın Hamit Tuna’ya bizlere sunduğu her türle destek ve katkılarından dolayı yeniden teşekkür ediyoruz. Bu başarılarımız, Sayın Başkanımızın spora ve sporcuya verdiği değerin bir sonucudur” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise Toroslar Belediyesi Spor Kulübü sporcularının Ülkemizi Avrupa ve Dünya’da temsil edecek olmasından dolayı gurur duyduklarını söyledi.

Mersin’de ve Türkiye’de bu sporda en iyisi olduklarını gösterdikleri için Toroslar Belediyesi Spor Kulübü Antrenörü Niyazi Kutlay’ın nezdinde tüm sporcularını tebrik eden Belediye Başkanı Hamit Tuna, katılacakları şampiyonalarda üstün başarılar diledi.

Başkan Tuna; “Bocce Takımımızın aldığı başarılarla bocce sporunun, Mersin'de her geçen gün daha çok ilgi gören ve adından söz ettiren bir branş haline geldiğini görüyoruz.Sporcularımız, bugüne kadar katıldıkları ulusal ve uluslararası şampiyonalarda kentimizi ve ülkemizi başarıyla temsil ettiler. Antrenörümüz Niyazi Kutlay’ın nezdinde tüm sporcularımızı yeniden tebrik ediyorum. İtalya, Fas-Kazablanka ve Fransa’da katılacakları şampiyonalardan da Ülkemize en iyi sonuçla döneceklerine inanıyoruz. Allah, yollarını ve bahtlarını açık eylesin” dedi.