GÜNDEM

TOROSLAR'DAN YAYLA KONSERLERİ

Haber Tarihi : 23/08/17

ZAFER HAFTASI’NDA, TOROSLAR’IN YAYLALARINDA ŞENLİK VAR

Toroslar Belediyesi; bu yıl 95’inci yıl dönümünü kutlayacağımız ‘Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı’, yaylalarda düzenleyeceği konserlerle taçlandıracak.

Doğa ve yayla turizmi bakımından önemli bir merkez haline gelen Toroslar Belediyesi sınırları içeresindeki; Soğucak, Arslanköy, Yeniköy ve Ayvagediği yaylalarında dolu dolu bir Zafer Haftası yaşanacak.

Zafer Haftası etkinlikleri; 25 Ağustos Cuma günü saat: 20.00’de Soğucak Mahallesi Güreş Alanında gerçekleştirilecek Yudum konseriyle başlayacak.

26 Ağustos Cumartesi günü saat: 20.00’de Arslanköy Mahallesi Başpınar Yolu Kösire Mevkiinde düzenlenecek Ahmet Şafak ve 29 Ağustos Salı günü saat:20.00’de Yeniköy Mahallesi Futbol sahasında düzenlenecek Mersinli İsmail’in konserleriyle devam edecek etkinlikler, 30 Ağustos Çarşamba günü saat:20.00’de Ayvagediği Mahallesi futbol sahasında Mustafa Yıldızdoğan’ın sahne alacağı Zafer Konseri ile son bulacak.

Ağustos Ayı’ının zafer ve kahramanlık ayı olduğunu belirten Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Tüm Mersin halkımızı milli birlik ve beraberlik duygularımızın şahlanacağı zafer konserlerimize bekliyoruz” dedi.

Türk Milleti’nin tarihte eşi görülmemiş bir mücadele sergilediği Kurtuluş Savaşı’nı sonlandıran 30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yıldönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna; “30 Ağustos, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm milletimizim ortak mücadelesi ile başlatılan Kurtuluş Savaşının  zaferle taçlandığı gündür. Zafer ve kahramanlıklarla dolu Ağustos Ayı, Türk milletinin şanlı tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Toroslar Belediyesi olarak önemli gün ve haftalarda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle tarih şuurunu ve geleneklerimizi genç nesillerimize aktarmaya çalışıyoruz. Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramımızın yıldönümünü bu yıl da yaylalarımızda düzenleyeceğimiz Zafer Konserlerimizle kutlayacağız. Bu zaferi bize armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

 “Toroslar’da Yayla Turizmini Yaygınlaştırıyoruz”

Yaylalarda düzenledikleri etkinlik ve şenliklerle yayla turizmini de ön plana çıkardıklarını kaydeden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “İnsanlarımız artık alışılmış kent yaşamının dışında doğayla iç içe zaman geçirmek ve sosyal faaliyette bulunmak istiyor. Yaylalarımızda yaptığımız düzenleme ve yenileme çalışmalarının yanı sıra gerçekleştirdiğimiz bu tür etkinliklerimizle yayla turizmimiz her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Hedefimiz, doğal güzellikleri ve tarihi yerleriyle yaylalarımızı her alanda tanıtabilmektir” dedi.