GÜNDEM

BAŞKAN TUNA, BAYRAMDA YAŞLILARI UNUTMADI

Haber Tarihi : 05/09/17

BAŞKAN TUNA, BAYRAMDA YAŞLILARI UNUTMADI

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mübarek Kurban Bayramı münasebetiyle Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan Dr.Selahattin Palamut Yaşlı Bakım Merkezini ziyaret etti.

Kansere Gülümse Derneği ile birlikte gerçekleştirilen ziyaret sırasında yaşlı bakım merkezinde kalan yaşlıların ellerini öperek bayramlarını kutlayan ve çiçek takdim eden Belediye Başkanı Hamit Tuna, odaları da tek tek gezerek, yaşlılarla sohbet etti.

Büyükleriyle bayram sevincini paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yaşlılara sevgi ve saygının Türk örf ve adetlerinde en önemli unsur olduğuna vurgu yaptı.

Bakım merkezinde görevli personelin de bayramlarını kutlayan Başkan Tuna: “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Onlara sahip çıkmak ve yanlarında olmak tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Mübarek Kurban Bayramı münasebetiyle ilçemizde bulunan Dr.Selahattin Palamut Yaşlı Bakım Merkezini ziyaret ederek, yaşlılarımızın ellerini öptük ve hayır dualarını aldık. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Bizlerde emeği olan ve minnet borcumuzu asla ödeyemeyeceğimiz büyüklerimizin her zaman yanlarında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

 Yaşlı Bakım Merkezinin sakinleri ise Başkan Tuna’yı yanlarında görmekten büyük onur duyduklarını belirterek, kendisine teşekkür ettiler.