GÜNDEM

BAŞKAN TUNA, PAZAR ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

Haber Tarihi : 14/09/17

BAŞKAN TUNA, PAZAR ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Akbelen Mahallesi’nde kurulan semt pazarını ziyaret ederek, esnafa hayırlı kazançlar diledi.

 Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan ve Akbelen Mahalle Muhtarı Şaban Cankatan’ın da hazır bulunduğu ziyaret sırasında pazar esnafıyla ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek, taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Hamit Tuna, daha sonra yine pazar esnafı tarafından hazırlanan kahvaltı programına katılarak, esnafla bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Mersin Pazarcılar Odası Başkanı Fuat Kalkan, Toroslar İlçesi’nde modern kapalı semt pazarlarını hizmete açan ve her zaman pazarcı esnafının yanında olan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da göreve geldikleri 14 yılda 11 adet modern semt pazarı ve 2 adet üretici pazarı inşa ederek, Toroslar’ı Mersin’de en fazla modern semt pazarına sahip bir ilçe konumuna getirdiklerine dikkat çekti.

 Pazar esnafının daha modern ortamlarda esnaflık yapabilmeleri ve vatandaşların da daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için oluşturdukları modern kapalı semt pazarlarının sayısını daha arttırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Tuna; “Cadde ve sokaklarda gelişigüzel kurulan semt pazarları hem şehircilik anlamında hem de günün şartlarına uygun olarak hoş bir görüntü oluşturmuyor. Bu nedenle İlçemizdeki bazı mahallelerimizde yer anlamında sıkıntımız var ama yeri müsait olan mahallelerimize semt pazarlarımızı inşa ediyoruz. Bugüne kadar 11 adet semt pazarı ve 2 adet üretici pazarı inşa ederek, halkımızın hizmetine sunduk” dedi.