GÜNDEM

MESK, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Haber Tarihi : 11/10/17

BAŞKAN TUNA; “MOTOR SPORLARI TUTKUNLARI ARTIK TOROSLAR’DA BULUŞACAK"

-Destek verdikleri Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) 2017 Motodrag Şampiyonası’nda, Türkiye şampiyonu olan Mersin Motosiklet Spor Kulübü’nün (MESK) sporcularını tebrik eden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna;

“MOTOR SPORLARI TUTKUNLARI ARTIK TOROSLAR’DA BULUŞACAK”

Mersin Motosiklet Spor Kulübü (MESK), Toroslar Belediyesi’nin sponsorluğunda Konya’da gerçekleştirilen Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) 2017 Motodrag Şampiyonası’nda, Türkiye şampiyonu oldu.

Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Saraçoğlu Spor Tesisleri Drag Pistinde yapılan ve 9 kategoriden oluşan 5. ve 6. ayak yarışlarına 10 spor kulübünden toplam 40 sporcu katıldı.

Toroslar Belediyesi’nin destek verdiği organizasyonda; Mersin Motosiklet Spor Kulübü de lisanslı 14 sporcusuyla yer aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve büyük heyecana sahne olan yarışmaların sonucunda Mersin Motosiklet Spor Kulübü’nün sporcuları 5. ayak yarışlarında 9, 6. ayak yarışlarında ise 8 kupa kazanmayı başardı. MESK, alınan bu sonuçların ardından genel klasmanda Türkiye şampiyonu oldu.

MESK Başkanı ve TMF Drag Komisyon Başkanı Ganim Umu, hiçbir sorun yaşamadan şampiyonanın 5 ve 6. ayağını tamamladıklarını belirtti.

 Konya’da, Toroslar Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen organizasyonun hem yarışçılar hem yöneticiler hem de seyirciler açısından keyifli bir organizasyon olduğunu ifade eden Umu, kendilerinin her zaman yanında olan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür etti.

         Umu; “14 sporcumuzla katıldığımız yarışmada sporcularımız büyük başarılara imza attı. 9 kategoriden oluşan şampiyonanın çoğu kategorisinde sporcularımız genel puanlamada birinci, Kulübümüz ise genel klasmanda Türkiye şampiyonu oldu. Toroslar Belediye Başkanımız Sayın Hamit Tuna’nın destekleri ile yarışan Mersin Motosiklet Spor Kulübümüz yine birincilik kürsüsünde yerini aldı. Almış olduğumuz bu şampiyonlukla birlikte kulübümüz son 3 yılın Türkiye kulüpler şampiyonluğunu da elde etmiştir.Kulübümüz, federasyonumuz ve bütün motorseverler adına Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca Toroslar Belediyesi tarafından Mersin’de Toroslar İlçesi Korukent Mahallesi’nde inşa edilen ve yapım çalışmaları hızla devam eden bir drag pistimiz var. Bu pist alanını kentimize kazandıran Belediye Başkanımız Sayın Hamit Tuna’ya şimdiden teşekkür ediyoruz. Pistin en kısa sürede tamamlanarak, drag şampiyonasının birkaç ayağının Mersin’de yapılmasını temenni ediyoruz” dedi.

“Drag Pistimiz, Türkiye’nin En İyi Yarış Pistlerinden Biri Olacak”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise yarışlarda kentimizi en iyi şekilde temsil eden Mersin Motosiklet Spor Kulübü’nün bu başarısıyla gururlandıklarını belirterek, tüm sporcuları tebrik etti.

Toroslar Belediyesi olarak spora ve sporcuya sundukları desteğin artarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Tuna, 2014-2019 projeleri arasında yer alan ve yapım çalışmaları hızla devam eden  Drag pisti projesinin (Motosiklet ve Otomobil Yarış Pisti) motor sporlarının yapılacağı üst düzey bir kulvar olacağını söyledi.

Tesisin, ilçeye sosyal, sportif ve ekonomik anlamda da katkı sağlayacağını kaydeden Başkan Tuna, pisti en kısa zamanda bitirerek hizmete sunacaklarının bilgisini vererek; “Seçim öncesi drag ve drift sporcuları ile bir araya gelerek ilçe sınırlarımız içerisinde bir pist yapacağımızın sözünü verdik ve hemen çalışmalara başladık. Korukent Mahallesi’nde 156 bin m2 alanda, bin 100 metre uzunluğunda ve 100 metre eninde yapım çalışmaları devam eden tesisimiz, Türkiye’nin en iyi drag pistlerinden biri olacak. Tesisimizde ayrıca 5 bin 500 seyirci kapasiteli tribün, kafeteryalar, tesis binası, park, otopark ve etkinlik alanları da yer alacak. Bu projemiz tamamlanmasının ardından Türkiye genelindeki Motosiklet ve otomobil yarışları sporlarına ilgi duyan ve yarışlara hazırlanan gençlerimizi artık Toroslar’da bu pist alanımızda ağırlayacağız ve inşallah şampiyonalara da ev sahipliği yapacağız. İlçemizin ve kentimizin bu anlamda turizme açılmasına da vesile olacağız” dedi.