GÜNDEM

BAŞKAN TUNA; “TERÖRÜ LANETLİYORUZ”

Haber Tarihi : 18/10/17

BAŞKAN TUNA; “TERÖRÜ LANETLİYORUZ”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin’de polise ve sivil vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddet ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Yenişehir İlçesi’nde Okan Merzeci Bulvarı üzeri Dikenli Yol Kavşağı’nda,  polis servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü motosikletin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 17’si polis 18 kişinin yaralandığı terör saldırısı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Huzur ve güvenliğimizi hedef almış ve hain hedeflerine ulaşmak için şiddetin her türlüsüne başvuran tüm terör örgütlerini lanetliyoruz”  dedi.

“Teröre teslim olmadık, olmayacağız” diyen Başkan Tuna, saldırıda yaralanan emniyet güçlerine ve vatandaşlara acil şifalar temennisinde bulunarak, ailelerine ve Tüm Mersin halkına geçmiş olsun dileklerini illetti.

Başkan Tuna; “Bilinmelidir ki, ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya yönelik düzenlenen bu hain saldırı, hedeflenen amacına asla ulaşamayacaktır. Bize düşen, bizi durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Terörü bir kez daha nefretle ve şiddetle kınıyor, saldırıda yaralanan kahraman polislerimize ve vatandaşımıza acil şifalar diliyorum” dedi.