GÜNDEM

TOROSLAR’DA BU YAZ DOLU DOLU GEÇECEK

Haber Tarihi : 19/06/18

YAZ SPOR OKULLARI

Toroslar Belediyesi, öğrencilerin yaz tatillerini verimli bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla her yıl olduğu gibi bu yaz sezonunda da dolu dolu bir yaz spor okulu programı hazırladı.

Tenisten futbola,basketboldan yüzmeye kadar farklı branşlarda yaz spor okullarına katılacak olan çocuklar ve gençler, Toroslar’da spora ve eğlenceye doyacak.

“Çocuklarımız Spor Yaparken Emin Ellerdeler”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, sporcuların bütün ihtiyaçlarını düşünerek İlçe genelinde hayata geçirdikleri modern tesisler ve spor aktiviteleri ile amaçlarının çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak olduğunu söyledi.

Farklı branşlarda açtıkları spor okullarına katılan tüm çocuklar için servis imkanı da sunduklarına dikkat çeken Başkan Tuna; “Çocuklarımız, spor yaparken emin ellerdeler” dedi.

Başkan Hamit Tuna; “15 yıldır görev yaptığımız bölgemizde tesisleşme anlamında sadece Mersin’de değil, Çukurova bölgesinde de önde olan belediyelerden bir tanesiyiz.Futbol, basketbol, yüzme, tenis güreş, bocce, atletizm, Jimnastik, tiyatro ve folklor gibi branşları bünyesinde barından spor okullarımızdan bugüne kadar 60 binin üzerinde çocuk ve gencimiz faydalandı.Çocuklarımızın boş zamanlarında spor yaparak hem zihinsel hem de bedensel gelişimlerine de destek olmak istedik.Bu tür faaliyetlerden de çok yetenekli çocuklarımız çıkıyor.Bu yeteneklerin de ileride Toroslarımızı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz” dedi.

“Yaz Futbol Okulumuz, 2 Temmuz’da Açılıyor”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, her yıl yaz spor okulları kapsamında gerçekleştirdikleri yaz futbol okulunu; bu yıl 2 Temmuz’da açacaklarını ve kayıtların 25 Haziran’da başlayacağının bilgisini verdi.

2001-2011 doğumluların katılabileceği kurslara kayıtların ve eğitimlerin Güneykent Mahallesi’ndeki Anafartalar Spor Kompleksi’nde yapılacağını kaydeden Başkan Tuna;“Yaşadığımız dönem, çocuklarımızın her türlü kötü alışkanlıklara bulaşabilmesi açısından hazır zemin barındıran bir dönemdir. Gençlerimizin kokulu madde bağımlısı ve kötü alışkanlıklar içerisinde olan arkadaş çevreleriyle kötü ilişkiler içerisine giren bireyler olarak değil, spor merkezlerinde gelişen ve bütün enerjisini spor sahalarında deşarj eden bireyler olarak yetişmesi için çaba gösteriyoruz. Benim istediğim tablo, yaz aylarında çocuklarımızın omzunda spor çantası ve ayaklarında spor ayakkabılarıyla yürümeleridir. Bu konuda ailelere de çok büyük görevler düşüyor. Çocuk geliştirmede en önemli unsurlar ilgi, bilgi ve takiptir. Çocuğunuzla ilgileneceksiniz, çocuk yetiştirme konusunda bilgi sahibi olacaksınız ve çocuklarınızı takip edeceksiniz. Aileler çocuklarını takip etmez, ilgi ve alaka göstermezse, çocukların sağlıklı yetişebilmesi anlamında eksik kalırlar. Bu anlamda Toroslar Belediyesi olarak açtığımız spor okullarıyla birlikte 3 ay boyunca çocuklarımızla ilgileniyor ve ailelerimize yardımcı oluyoruz” dedi.

‘Yaz Basketbol Okulumuzda, Kayıtlar Başladı”

6-18 yaş arasındaki kursiyerlerin faydalandığı yaz basketbol okulunun kayıtlarının da başladığının bilgisini veren Başkan Hamit Tuna, kurslara katılmak isteyenlerin kayıtlarını hafta sonları 19 Mayıs Anadolu Lisesi’nin kapalı spor salonunda yaptırabileceklerini söyledi.

Başkan Tuna; “Hedefimiz spor okullarında başarılı olan kursiyerlerimizi teşvik ederek, kulübümüzün ve Mersin kulüplerinin alt yapısını güçlendirmek ve Türk sporuna yeni yetenekler kazandırmaktır” dedi.

“Yüzme Kurslarımızın İlk Etabı 25 Haziran’da”

Belediye Başkanı Hamit Tuna, 2018 sezonu yaz spor okulları kapsamında bu yıl 4’üncüsünü düzenleyecekleri yüzme kurslarının 1’inci etabının 25 Haziran’da başlayacağını kaydetti.

7-18 yaş aralığında olanların faydalanabileceği kursların, Çukurova Mahallesi’nde 18 bin metrekare alanda hizmete sundukları Olimpik Yüzme Havuzunda;  2 dönem ve toplam 4 hafta olacak şekilde alanında uzman yüzme antrenörleri eşliğinde verileceğinin altını çizen Başkan Hamit Tuna, 2’nci etap kurslara katılmak isteyenler için de kayıtların; 27 Haziran ile 20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyledi.

Yüzme kursları ile ilgili bilgi veren Başkan Tuna; “Kurslara kayıt yaptırmak isteyenler; belediye hizmet binamızdaki veznelere yatıracakları 35 TL ücretin dekontu, kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğraflarıyla birlikte Çukurova Mahallesi’nde bulunan Olimpik Yüzme Havuzu tesisimizdeki Toroslar Belediyesi Spor İşleri Koordinatörlüğüne başvurularını yapabilecekler. Şehit ve gazilerimizin birinci derece yakınlarına ise kurs ücreti üzerinden yüzde 50 indirim uygulanacaktır. Yüzme kurslarımızla, ilçemizde yaşayan çocuklarımızın yoğun geçen eğitim ve öğretim yılından sonra eğlenceli bir yaz tatili geçirmelerini istiyoruz. Onlara hem spor aktivitesi sunmuş oluyoruz hem de zamanlarını verimli değerlendirmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin fubol, basketbol ve tenis gibi tüm spor aktivitelerinden yararlandığı Toroslarımızda amacımız yüzme sporunu da yaygınlaştırmaktır. Geçen yıllarda gördüğü yoğun talep ve beğeniyle bu yıl da inanıyoruz ki kurslarımızda binlerce çocuğumuza yüzme eğitimi vereceğiz” dedi.

“Tenis Okulumuzda, Geleceğin Raketlerini Yetiştiriyoruz”

Toroslar Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan ve profesyonel antrenörlerin nezaretinde tenis sporunun tüm inceliklerini öğrenen Tenis Okulunun öğrencilerinin eğitimlerine devam ettiğinin bilgisini veren Başkan Hamit Tuna, 7 aylık tecrübeleriyle Mersin’de katıldıkları turnuvalarda tenis oynayan profesyonel raketleri net skorlarla yenmeyi başardıklarını da kaydetti.

Tüm spor branşlarında olduğu gibi tenisin de Toroslar’da geliştirilmesi ve çocukların bu spora erken yaşlarda başlaması için tenis kursları açtıklarını vurgulayan Başkan Tuna; “Bu kursumuza gelen ailelerimizden çocuklarının eğitimlerinde dikkatlerinin ve motivasyonlarının arttığını ve daha disiplinli olduklarını öğrendik.Bu da bizi oldukça mutlu etti.7 ay önce tenis raketini tutmasını hiç bilmeyen çocuklarımız bugün ise Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvaya katılarak Belediyemizi temsil ediyorlar. Bu kısa zamandaki geçirdikleri süre çok önemli. Gelinen noktada farkları fark ediliyor. Bu çocuklarımızın içerisinden çok değerli tenisçilerimizin çıkacağına inanıyoruz” dedi.