GÜNDEM

TOROSLAR’IN YAYLALARINDA ŞENLİK VAR

Haber Tarihi : 07/08/18

TOROSLAR’IN YAYLALARINDA ŞENLİK VAR

-Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 10 Ağustos ile 01 Eylül tarihleri arasında Yeniköy, Soğucak, Ayvagediği ve Arslanköy Mahallelerinde düzenleyecekleri Güreş ve Konserlere tüm Mersin halkını daveti etti.

Doğa ve yayla turizminin merkezi haline gelen Toroslar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Yayla Şenlikleri, bu yıl da dolu dolu geçecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek organizasyon; 10 Ağustos 2018 Cuma günü saat:20.00’de Yeniköy Mahallesi Futbol Sahası’nda, Turgay Başyayla ve Caner Erdoğan’ın sahne alacağı konser ile başlayacak.

17 Ağustos Cuma günü saat:20.00’de Soğucak Mahallesi Güreş Alanı’nda; Burhan Ateş ve Mehtap Gökkaya’nın konserleriyle devam edecek olan şenlik; yine Soğucak Mahallesi Güreş Alanı’nda bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden sporcuların katılacağı ‘Karakucak Güreşleri” ile taçlanacak.

Minikler ve yıldızlar kategorilerinde yapılacak müsabakalar, 18 Ağustos Cumartesi günü saat:14.00’de başlayacak ve müsabaka öncesi saat: 09.00’da tartılar gerçekleştirilecek. Miniklerde 25 ile 65 kilogram, yıldızlarda ise 35 ile 85+ kilogram arası düzenlenecek güreş organizasyonunda; birincilere 800 TL, ikincilere 600 TL ve üçüncülere ise 300 TL ödül verilecek.

Emre Aydın Toroslar’ı Coşturacak

Yayla Şenliklerine; 24 Ağustos Cuma günü saat:20.00’de Ayvagediği Mahallesi’nde sahne alacak sanatçı Emre Aydın’ın konseri damga vuracak. Coşkuyla geçecek olan organizasyon; 25 Ağustos Cumartesi günü Arslanköy Mahallesi Başpınar Mevkii’nde saat:20.00’de başlayacak Ali Kınık, Burhan Ateş ve Mehtap Gökkaya’nın konserleriyle son bulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Yeniköy’den Soğucak Mahallesi’ne, Ayvagediği’nden Arslanköy Mahallesi’ne kadar ücretsiz düzenleyecekleri şenliklere tüm Mersin halkını davet etti.

Başkan Tuna; “Gerek konserlerimiz, gerek güreş organizasyonumuz ve etkinliklerimizle Toroslarımız dolu dolu bir Zafer Ay’ı geçirecek.Tüm hemşehrilerimizi şenliklerimize bekliyoruz” dedi.

Futbol Turnuvası Finali 01 Eylül’de

Öte yandan Toroslar Belediyesi’nin bu yıl 11’ncisini düzenlediği  ve 44 köy (mahalle) takımının mücadele ettiği “Köyler Arası Geleneksel Futbol Turnuvasının” finali 1 Eylül 2018 Cumartesi günü oynanacak.

Ayvagediği Mahallesi Futbol Sahası’nda saat:17.00’de düzenlenecek olan final maçının öncesinde saat: 13.00’de üçüncülük maçı ve ardından saat:15.00’de şöhretler karması müsabakası yapılacak.

Final maçının sonrasında yapılacak ödül töreninde ise, ilk 3’e giren ekiplere kupa ve madalya, gol kralına, en iyi kaleciye, en iyi kaptana, en iyi kenar yöneticisine ve en centilmen takıma da ödüller verilecek.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, geleneksel olarak düzenledikleri turnuva ile köyler arasındaki dayanışma ve kaynaşmanın daha da arttığına dikkat çekerek, tüm sporseverleri; 1 Eylül 2018 Cumartesi günü Ayvagediği Mahallesi futbol Sahasında gerçekleştirecekleri karşılaşmalara davet etti.