GÜNDEM

TOROSLAR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSUNA BÜYÜK İLGİ

Haber Tarihi : 10/08/18

'ÇILGIN KÖY' AYAŞ ANTİK TİYATRO FESTİVALİNDE SEYİRCİYLE BULUŞTU

Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, Erdemli Belediyesi’nce bu yıl ilki gerçekleştirilen Ayaş Antik Tiyatro Festivali’nde sahnelediği ‘Çılgın Köy’ adlı tiyatro oyunu beğeniyle izlendi.

Roma döneminden kalma önemli bir eser olan 2 bin yıllık Ayaş Kenti’ndeki Ayaş Sahil Sahnesi’nde izleyiciyle buluşan Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Oyuncuları, sergiledikleri profesyonel oyunculuğun yanı sıra sahne dekoru ve oyuncu kostümleriyle de  tiyatro severlerden tam not aldı.

Üstün Dökmenin yazdığı ve Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hasan Topuz’un yönettiği 60 dakikalık komedi oyunu, seyirciyi kahkaya boğdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosunun böyle bir organizasyonun içerisinde yer almasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Toroslar Belediyesi olarak her zaman sanata, sanatçıya ve kültürel değerlere sahip çıktıklarını ve bunun en güzel örneğini de tiyatro ve halkoyunları topluluğunu kurarak gösterdiklerini vurgulayan Başkan Tuna, Mersin’e kazandırdıkları Cumhuriyet Meydanı, çok amaçlı Kültür Merkezi ve Amfi Tiyatro’nun; tiyatro gösterilerine, konserlere, ulusal ve uluslararası sanatçıların sergi ve panelleri ile konferanslara ev sahipliği yaptığını söyledi.

Toroslar Belediyesi Şehir Tiyatrosunun, yeni sezonda da ücretsiz olarak sergileyecekleri birçok tiyatro oyununu  vatandaşların beğenisine sunacaklarının bilgisini veren Başkan Tuna; “Toroslar Belediyesi olarak şehir tiyatromuz ile hemşerilerimize ve çocuklarımıza tiyatroyu sevdirmeye ve ücretsiz açtığımız kurslarda geleceğin tiyatro sanatçılarını yetiştirmeye devam edeceğiz” dedi.