GÜNDEM

TOROSLAR'DA RAMAZAN COŞKUSU

Haber Tarihi : 28/05/19

BAŞKAN YILMAZ; “YETER Kİ ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜ GÜLSÜN”

Toroslar Belediye Başkanı Av. Atsız Afşın Yılmaz,  çocukların mutlu, sağlıklı ve güven içerisinde  yaşayacağı bir Toroslar hedefiyle çalıştıklarını söyledi.

11 Ayın Sultanı Ramazan,  Toroslar’da coşkuyla yaşanıyor. “Nerede o eski Ramazanlar” diyenlerin nostalji özlemini gideren ve her gün bir mahallede düzenlenen Toroslar’ın Ramazan Panayırı; bu kez de Çağdaşkent Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Özellikle çocukların Ramazan Ayı’nın atmosferini yaşadığı programda;  İftar yemeğinin ardından gerçekleştirilen Karagöz-Hacivat, tahta bacak ve animasyon gösterileri de çocuklara unutulmaz bir Ramazan gecesi yaşatırken, sema gösterisi eşliğinde sunulan tasavvuf musikisi de geceye ayrı bir renk kattı.

İftar sofrasında Çağdaşkent Mahallesi sakinleriyle orucunu açan Toroslar Belediye Başkanı Av. Atsız Afşın Yılmaz, Ramazan’ın manevi atmosferini çocuklarda yaşatmak adına sadece iftar yemeği değil geleneksel Ramazan eğlencelerini de Toroslar halkıyla buluşturduklarını söyledi.

Gönül sofrasına katılan tüm hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Gönül sofrası diyorum çünkü Ramazan’ın güzelliklerini paylaşalım ve bir araya gelelim diye gönül soframızı kurduk. Sizler de teşrif ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Ramazan, birlik ve beraberlik demektir. Ramazan’da yakaladığımız bu güzelliklerin tüm yıla yayılmasını temenni ediyor ve bunun için çalışıyoruz” dedi.

Çocukların doyasıya eğlendiği etkinliklerin ardından “Sev Kardeşim” şarkısında sahneye çıkan Başkan Yılmaz, başka programlarda da bir araya geleceklerinin sözünü vererek, geleceğin teminatı çocuklara ve gençlere çok güvendiklerini söyledi. Başkan Yılmaz; “Sizin yüzünüz gülerse bizim de yüzümüz güler” dedi.

Mahalle sakinleri de insanları bir araya getiren, kültürel gelenek ve değerleri yaşatan böyle bir programı organize ettiği için Toroslar Belediye Başkanı Av. Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek, bu programların devam etmesini dilediler.