GÜNDEM

BAŞKAN YILMAZ, KABOTAJ BAYRAMI’NI KUTLADI

Haber Tarihi : 01/07/19

"Kabotaj hakkı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin elde ettiği uluslararası önemli bir başarıdır"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu’nun, Türk Denizcilik tarihinin dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Başkan Yılmaz; “Kabotaj hakkı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin elde ettiği uluslararası önemli bir başarıdır” ifadesine yer verdi.

Başkan Yılmaz; “Ülkemizde, 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile kendi karasularımızda egemenliğimiz ilan edilmiş ve bu tarihten sonra denizcilik sektörümüz ulaşımdan, taşımacılığa, turizmden, balıkçılığa hızla gelişmiştir. Limanlarda ve daha birçok denizcilik alanında izlemiş olduğumuz rota takdire şayandır. Ve biliyoruz ki hiçbir fırtına ve zorluk Türk denizcisini bu rotasından çıkartmayacaktır. Türk denizcisi her geçen gün daha da güçlenerek ay yıldızlı al bayrağımızı sonsuza dek dalgalandıracaktır” şeklinde konuştu.

“Dünya deniz taşımacılığındaki payımızın daha fazla arttırılmasını temenni ediyorum” diyen Başkan Yılmaz; “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’ün “Denizciliği, Türk’ün büyük milli ülküsü olarak benimsemeli ve az zamanda başarmalıyız” sözünün rehberliğinde denizcilik sektörünün gelişmesinde emeği geçenler ile tüm denizcilerimizin ve vatandaşlarımızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutluyor, deniz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.” dedi.