GÜNDEM

TOROSLAR KADIN MECLİSİ’NDEN ANLAMLI KONFERANS

Haber Tarihi : 05/12/16

Toroslar Kent Konseyi Kadın Meclisi, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 82’inci yıldönümü dolayısıyla bir konferans düzenledi.

Toroslar Belediyesi ile birlikte organize edilen ve Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferans, yoğun ilgi gördü.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını Toroslar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Yılmaz yaptı.

 Yılmaz, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme hakkını tanıyan anayasa değişikliğinin yapıldığı kadın hakları gününün 82’inci yıldönümünü kutlayarak: “Onurumuzu yücelten ve 82 yıl önce itibarımızı iade eden başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin diğer tüm üyelerini saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın kadınlara yönelik hayata geçirdiği tüm çalışmaları da takdir ettiklerini ve bundan sonra  birlikte birçok projeye imza atacaklarını kaydeden Toroslar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Yılmaz, katılımcılara teşekkür etti.

Program; Toros Üniversitesi İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr.Murat Köylü’nün “Geçmişten Günümüze Kadın Hakları” konulu konferansı ile sona erdi.

Konferansın ardından, Toroslar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Yılmaz ve Yürütme Kurulu Üyeleri, Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr.Murat Köylü ile birlikte Mersin’in ve Türkiye’nin ilk kadın İl Belediye Başkanı olan Müfide İlhan’ın anıt heykeline çelenk koyarak, İlhan’ı andılar.