GÜNDEM

BAŞKAN YILMAZ

Haber Tarihi : 23/09/19

TORTEK’İN BAŞARILI KURSİYERLERİNİ TEBRİK ETTİ

Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) Merkezi, meslek edindirmenin yanı sıra öğrencileri üniversitenin yetenek sınavlarına da hazırlıyor.

Alsancak Mahallesi TORTEK Merkezi’nde Üniversiteye Hazırlık Kursu’nda eğitim alarak Mersin Üniversitesi Takı Teknolojileri ve Tasarımı Yüksekokulu’nun Özel Yetenek Sınavı’na giren öğrenciler, Türkiye sıralamasında başarı elde etti.

Kurs merkezini ziyaret ederek öğrenciler ve eğitmenlerle bir araya gelen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yetenek sınavını en iyi derecelerle kazanan ve üniversiteli olan öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

El emeği göz nuru ürünleri de inceleyen Başkan Yılmaz, “Kurs merkezlerimizde eğitim alan kursiyerlerimizin elde ettiği başarılar bizleri gururlandırıyor. Hedefleri olan, başarı peşinde koşan gençlerimizin her zaman destekçisiyiz. Özel yetenek sınavını geçerek derece elde eden öğrencilerimizi tebrik ederim.” diye konuştu.

Türkiye geneli başarı sıralamasında TORTEK öğrencilerinden Enisecan Ateş 1’inci, Gülseren Okatan 2’nci, Nurettin Kaya 14’üncü, Özlem Rolke 21’inci, Ayşe Süheyda Özer 22’inci, Sibel Nesli ise 23’üncü oldu.