GÜNDEM

BAŞKAN YILMAZ’DAN ESKİ ÖĞRETMENLERİNE AHDE VEFA

Haber Tarihi : 23/11/19

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla ortaokul ve lise eğitimini gördüğü İçel Anadolu Lisesi’ni  (İAL) ziyaret ederek, öğrencilik yıllarını ve anılarını tazeledi.

Ziyarette eski ve yeni okul öğretmenleri ile bir araya gelen Başkan Yılmaz, “Eğitim ve iş hayatında her zaman İçel Anadolu Lisesi mezunu olmanın ayrıcalığını yaşadım” dedi.

Okul idareci ve öğretmenleri Başkan Yılmaz’a sürpriz yaparak “Okuluna Hoş geldin” pastası ile karşıladı.

Başkan Yılmaz’ı kendi mezun olduğu okulda ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Okul Müdürü Yusuf Ada, “Okulumuzun 1994 yılında mezun ettiği öğrencilerinden, Sayın Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a kapımız her zaman açık. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü ve mezun olduğu okulunu unutmaması, ahde vefa bir olay. Bir belediye başkanı olması sıfatından ziyade eski bir İAL’li olarak aramızda olduğu için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Öğretmenler, Ailemizden Sonra Bizleri Geleceğe Hazırlayan En Fedakar İnsanlardır”

İçel Anadolu Lisesi mezunu olmanın üniversite öğrenimi gördükten sonra da meslek hayatına ışık tuttuğunu ifade eden Başkan Yılmaz ise “1994 yılında İçel Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Bu okulda güzel günler geçirdik. Özellikle mezun olduktan sonra buradaki eğitimin ve aile ortamının güzelliğini daha iyi anladık. Hepimiz üniversite sınavlarına girdik. Farklı şehirleri, bölümleri kazandık. Ben Hukuk Fakültesi mezunuyum. Özel şirketlerde avukatlık, hukuk müşavirliği yaptım. Dünyanın değişik yerlerinde çalışma fırsatım oldu. Ve her zaman İAL’li olmanın ayrıcalığını yaşadım.” ifadesini kullandı.

İAL’nin zor ve disiplinli bir okul olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, “Rahmetli Güntekin Metin hocamızın ve diğer İngilizce Öğretmenlerimizin bize öğrettiği İngilizceyle akademik kariyerimi yükselttim. İAL zor ve disiplinli bir okuldu. Mustafa Yılmaz hocamızın ve diğer coğrafya öğretmenlerimizin bize öğrettiği coğrafya bilgilerini hala kullanıyorum. Burada öğrendiğim bilgilerin ve buradaki ortamın yıllar geçtikçe kıymetini, değerini daha iyi anladık. Edebiyat dersinde öğrendiğim beyitleri hala hatırlıyorum ve konuşmalarımda da kullanıyorum. Genellikle kolejlerin kulüpleri olur. Bu kulüplere genç yaşta üye olursunuz. Ve hayatınız boyunca orada kurduğunuz ilişkiler devam eder. Mersin’de ki ilk ve tek Anadolu Lisesi olan İAL tırnak içinde söylüyorum o zamanlar Anadolu çocukları için kurulmuş kulüpler oluştururdu. Ve biz hayatımız boyunca bunun ayrıcalığını yaşadık.” dedi.

Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Yılmaz, “İçel Anadolu Lisesi’nin kuruluşundan bu yana bu okulda emeği geçen tüm öğretmenlerime teşekkür ediyor, rahmetli olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum. Ve şu an bu bayrağı devam ettiren siz değerli eğitim camiasına şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Öğretmenler günü kutlu olsun.” diye konuştu.

Öğretmenler Günü için özel olarak yazdığı mektubu öğretmenlerine takdim eden Başkan Yılmaz, öğrencilerine gösterdikleri ilgi, emek ve sevgilerinden dolayı yeniden teşekkür etti. Duygulu anların yaşandığı programda öğretmenler ise eski öğrencileri olan Başkan Yılmaz’a kendilerini unutmamasından dolayı teşekkür etti.

Başkan Yılmaz, Atike Akel Ortaokulu’nda Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Başkan Yılmaz daha sonra ilçenin eğitim kurumlarından Atike Akel Ortaokulu’nu da ziyaret ederek, öğretmenlerle bir araya geldi ve Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

Okul Müdürü Hatice Çatı, Başkan Yılmaz’a nazik ziyaretlerinden ve eğitime sunduğu katkılarından dolayı teşekkür etti. Burada öğrencilerle de sohbet eden Başkan Yılmaz, sosyal aktivitelerini yaparken derslerini de ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.