"Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez."

HABERLER

Haber İçeriği

11/05/17 tarihinde eklendi

Toroslar Belediyesi; hafta sonu, Korukent Mahallesi’nde inşa ettiği Model Uçak Pisti’nde, Model Uçak tutkunlarını ağırlayacak.

Toroslar Belediyesi; hafta sonu, Korukent Mahallesi’nde 17 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği Model Uçak Pisti’nde, Model Uçak tutkunlarını ağırlayacak.

Mersin Üniversitesi Spor Kulübü ve Mersin Üniversitesi Hava Sporları Topluluğu ile birlikte bu yıl Hava Şehitleri anısına düzenlenecek olan Mersin 6. Radyo Kontrollü Model Uçak Gösterisi, 14 Mayıs Pazar günü saat:10.00’da başlayacak.

Türk gençliğini havacılık sporuna da yönlendirmek istediklerini kaydeden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilecek olan etkinlikle Türkiye genelindeki model uçak tutkunlarını bir araya getireceklerini vurguladı.

Etkinliği; havacılığın gelişmesi yönünde çok önemli olarak gördüklerini ifade eden Başkan Tuna, Tüm Mersin halkını 6. Radyo Kontrollü Model Uçak Gösterilerini izlemeye davet etti.

Haberin Görselleri
×