GÜNDEM

TOROSLAR’DA ATLETLER ATALARI İÇİN KOŞTU

Haber Tarihi : 03/01/20

Toroslar Belediyesi’nin 3 Ocak Kurtuluş Günü kutlama etkinlikleri, Kurtuluş Kupası Kros Yarışları ile taçlandı.

Toroslar ilçe sınırları içinde bulunan 68’liler Ormanı’nda gerçekleşen koşuda sporcular, kıyasıya mücadele ederek, kahraman şehitlerimiz ve atalarımız için ter döktü.

İl merkezi ve ilçelerden çok sayıda sporcunun katıldığı yarışta dereceye girenler kupa ve madalyalarını, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın elinden aldı.

“Çocuklarımızın Tarih Şuuru İle Yetişmesi Gurur Kaynağımız”

Atletlerin yoğun sevgi seliyle karşılaşan Başkan Yılmaz, “Çocuklarımızın spora ilgisi bizleri mutlu ediyor. Biz de düzenlediğimiz etkinliklerde mutlaka sportif çalışmalara yer veriyoruz. Çünkü Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” bu anlayışla sağlığı önceliğimiz yapıp spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yarışmaya katılan ve dereceye giren bütün sporcuları tebrik eden Başkan Yılmaz, “3 Ocak kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinliklerimize dâhil ettiğimiz Kurtuluş Kupası Kros Yarışları’nda sporcularımızın kahraman şehitlerimiz ve atalarımız için koşması da bizleri ayrıca duygulandırdı. Çocuklarımızın tarih şuuru ile yetişmesi gurur kaynağımız oluyor. Yarışmaya katılan ve dereceye giren bütün sporcularımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.