GÜNDEM

TOROSLAR’DAN KANSERE GÜLÜMSE VE AİLE İÇİ ŞİDDET KONFERANSI

Haber Tarihi : 16/01/17

Sosyal sorumluluk projeleriyle sağlıklı kent hedefinde çok önemli projelere imza atan Toroslar Belediyesi, “Kansere Gülümse ve Aile İçi İletişim ve Şiddet” konulu bir konferans düzenledi.

Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği ile Kansere Gülümse Derneği Mersin İl Temsilcilikleriyle birlikte organize edilen konferans, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Konferansa; Toroslar Belediyesi Meclis Üyesi Ömer Bilgin, Belediye Başkan Yardımcısı NecmettinYıldız, MHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Uslu Var, Kansere Gülümse Derneği Başkanı Selahattin Kaplan, Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Başkanı Zeynep Göktaş, Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği ile Kansere Gülümse Derneği Mersin İl Temsilcisi Feride Gökçay ve dernek temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Doç. Dr.Soner Arıkan ve Dr.Uğurcan Üstündağ’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, aile içi iletişim ve toplumsal sorunların yanı sıra kanserden korumanın yolları, erken tanı ve doğru teşhis ile hastalık ile ilgili farkındalığın arttırılması konularına değinildi.

Konferansın sonunda Toplumsal Sorunlar Derneği Başkanı Zeynep Göktaş, organizasyona katkılarından dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna adına Belediye Başkan Yardımcısı Necmettin Yıldız’a bir teşekkür plaketi takdim etti.