GÜNDEM

BAŞKAN YILMAZ; AMACIMIZ, İLÇEMİZİN PLANLI BÜYÜMESİ

Haber Tarihi : 27/02/20

Toroslar 1. Etap 1/1000 ölçekli imar planı hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere meclis üyeleriyle bir araya gelen Başkan Yılmaz; "Hedefimiz, nüfusu her geçen gün artan ilçemizin planlı büyümesidir" dedi.

Toroslar'ın 1. Etap 1/1000 ölçekli imar planı ile ilgili detaylar, belediye meclis üyeleriyle paylaşıldı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'ın hazır bulunduğu toplantıda, ilgili birim müdürleri konuyla ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi.

"Plan Uygulanırken Sosyo-Ekonomik İhtiyaçlar da Gözetiliyor"

Toplantıya katılan meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Yılmaz, önceliklerinin Toroslar'ın planlı  ve sağlıklı olarak büyümesi olduğunu belirterek; " İmar planı uygulanırken sadece binalar yenilenmez, o binalarda yaşayan insanların sosyal ihtiyaçları da gözetilmelidir. Biz çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızı da planlarken siz değerli meclis üyelerimizle görüş alışverişinde bulunmak istedik" dedi.

Başkan Yılmaz; "Bölgenin sosyo-ekonomik ihtiyaçlarını da dikkate alarak hep beraber karar vermek üzere burada bir araya geldik. Bu plan, 5000'lik plana uygundur. Bu konuda karar verecek olan meclisimizdir. 1000'lik planlar bölgemiz açısından, kentimiz açısından önemli. Bu da ilk etabı. İlk etaba bu şekilde başlayalım ki ilk düğmeyi doğru ilikleyelim. Amacımız en kısa sürede bu çalışmaları tamamlayarak kente nefes aldırmaktır" şeklinde konuştu.