GÜNDEM

TOROSLAR'DA, SEVGİLİLER GÜNÜ’NE 5 BİN ÇİÇEK

Haber Tarihi : 14/02/17

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 14 Şubat Sevgililer Günü münasebetiyle vatandaşlara beş bin adet gül dağıttı.

Öncelikle Kuvayi Milliye Caddesi üzerinde bulunan Kültür Sanat Kaldırımında vatandaşlara gül dağıtarak sevgililer gününü kutlayan Belediye Başkanı Hamit Tuna, daha sonra Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi sakinlerinin ve ardından belediye personelinin sevgililer gününü kutladı.

7’den 70’e herkese kırmızı gül veren Belediye Başkanı Hamit Tuna, gül dağıtımı sırasında güzergâh üzerinden geçen minibüsteki yolcuları da unutmayarak, sevgililer gününü tebrik etti.

 “Sevgi: Haktır, Canandır, Anadır, Vatandır, Bayraktır”

Burada bir açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, her günün sevginin öne çıktığı gün olmasını dileyerek, sevginin, toplumların huzur içinde yaşayabilmesi için vazgeçilmez bir unsur olduğunu söyledi.

 Başkan Tuna: “Sevginin yaşatılması noktasında bir farkındalılık oluşturmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımıza gül dağıtarak, sevgililer gününü kutladık. Sevgi; bazen haktır, bazen anadır, bazen canandır, bazen vatandır. Zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde toplumumuzda sevginin, barış ve mutluluğun öne çıkması dileğiyle herkesin sevgililer gününü kutluyorum” dedi.

“Her Canlı Sevgiyi Hak Eder”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, insanlara olduğu gibi hayvanlara karşı da sevgi ve hoşgörü ile yaklaşmamız gerektiğine dikkat çekti.

14 Şubat Sevgililer günü münasebetiyle ziyaret ettiği Huzurevindeki mini hayvanat bahçesini de gezerek minik dostlarımızı da unutmayan Başkan Hamit Tuna:Aynı dünyayı paylaştığımız bütün hayvanlara karşı, her gün sevgi dolu olalım. Onların da birer canlı olduğunu unutmayalım” dedi.

Başkan Tuna, Sevgililer Günü’nde Nikah Kıydı

Öte yandan Toroslar Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü, 14 Şubat’ta yoğun bir mesai harcayarak, evlilik tarihlerini özellikle 14 Şubat’a denk getiren 30 çiftin nikah akitlerini gerçekleştirdi.

Sevgililer gününde dünya evine giren çiftleri yalnız bırakmayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, çiftlerin nikahlarını kıyarak, bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Çiftlerden hayatlarından sevgiyi hiçbir zaman eksik etmemelerini isteyen Başkan Tuna, ailenin Türk toplumunda en kutsal kurumlardan biri olduğuna vurgu yaptı.

Haberin Videosu İçin Tıklayın