GÜNDEM

KÖYLER ŞAMPİYONLUK İÇİN SAHAYA ÇIKACAK

Haber Tarihi : 22/02/17

Toroslar Belediyesi’nin bu yıl 10’uncusunu düzenleyeceği, ‘Köylerarası Geleneksel Futbol Turnuvası’nın kuraları çekildi.

Kent Merkezinden 44 köy takımının 8 grupta mücadele edeceği turnuva; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı haftasını kapsayan tarihler arasında gerçekleştirilecek.

Toroslar Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine, Belediye Başkanı Hamit Tuna, turnuva tertip komitesi ve muhtarlar ile takımların temsilcileri katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Türkiye’de örnek gösterilen bir organizasyon haline gelen turnuvanın kura çekimi öncesinde bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, turnuvayı düzenlemelerindeki amaçlarının köyler arasındaki dayanışmayı ve kaynaşmayı daha da güçlendirmek olduğunu söyledi.

Bu yıl da turnuvaya katılımın fazla olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Başkan Tuna, tüm takımlara özgüvenlerinden dolayı teşekkür ederek, müsabakaların fair play, centilmenlik, dostluk ve kardeşlik çerçevesinde geçmesini temenni etti.

 Başkan Tuna: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başlatacağımız ve 30 Ağustos Zafer Bayram’ında finalini oynatacağımız turnuvamızın bazı maçlarını bu yıl da yaylalarımızda yapacağız. Yaz ayında her hafta köylerimizde bir etkinlik olsun istiyoruz. Ayvagediği ve Gözne Sahalarımızdaki düzenleme çalışmalarını da tamamladık. Ön grup maçlarını da ilçe merkezimizdeki sahalarımızda gerçekleştireceğiz. Turnuva ile amacımız, köylerimizde eskiden de var olan dayanışma ve kaynaşma ruhunu daha da önde tutmak ve şimdi mahalle olan eski adıyla köylerimizdeki insanlarımızı bir araya getirmektir. Turnuvanın sonunda herkes şampiyon olmak ister ama önemli olan fair play ölçüsünde bir mücadele vermektir. Organizasyonda emeği geçen mesai arkadaşlarıma, turnuvaya katılan tüm köy takımlarımıza ve muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  Başkan Tuna, turnuvanın fikstürünün önümüzdeki günlerde belirleneceğini kaydederek, sporseverlerin fikstüre; www.toroslar-bld.gov.tr adresinden ulaşabileceklerinin bilgisini de verdi.

Başkan Tuna’nın konuşmasının ardından 44 köy takımı arasında kura çekimi yapıldı. TFF ve FİFA oyun kurallarının geçerli olacağı turnuvada, maçlar 40’ar dakikalık 2 devre halinde oynanacak. Takımlar listelerinde 21, maç kadrolarında ise 18 sporcu bulundurabilecek.