GÜNDEM

BAŞKAN TUNA’DAN KORE GAZİSİNE ANLAMLI HEDİYE

Haber Tarihi : 02/03/17

BAŞKAN TUNA’DAN KORE GAZİSİNE ANLAMLI HEDİYE

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın anlamlı hediyesi, evine giren hırsızın madalyalarını çalması nedeniyle büyük bir üzüntü yaşayan 85 yaşındaki Kore Gazisi Ahmet Uysal’ı onurlandırdı.

Akdeniz İlçesi Esenli Mahallesi’nde ikamet eden Kore Gazisi Uysal’ı evinde ziyaret ederek, yeniden hazırladıkları madalyayı kendisine takdim eden  Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya;  Tüm Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Şeref Bolat, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Kemal Cındız, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin İl Başkanı Halil Kur ile mahalle muhtarları da eşlik etti.

Mahalle sakinlerinin de hazır bulunduğu programda şehitler için Kuran-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

Daha sonra programın açılış konuşmasını yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Kemal Cındız, böyle anlamlı bir programı hazırladıkları için Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ederek: “Ahmet Amcamız gibi hayatta olan ve Kore’de savaşan gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Başkanımız Hamit Tuna’nın hazırladığı bu program bizi de onure etti. Derneğimize sunduğu her türlü katkı ve desteklerinden dolayı gazilerimiz adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tuna: “Gazilerimiz, Gurur ve Övünç Kaynağımızdır”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise hazırladıkları bu programla tarihi yeniden yaşadıklarını kaydederek: “Bugünümüzü borçlu olduğumuz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir gün değil her gün hatırlamak ve onların aziz hatıralarına saygı göstermek bizlerin asli vazifesidir. Onlar, bizim gurur ve övünç kaynağımızdır” dedi.

Başkan Tuna: “85 Yaşındaki Kore Gazisi Ahmet amcamızın zayi olan madalyasının aynısını temin ederek, kendisine takdim etmek amacıyla bir araya geldik. Yurtta sulh, cihanda sulh diyen Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde Türk milleti adına gidip sükûneti ve sulhu sağlamak için savaşmışlardır. Zaman oluyor, Yemen’de, Afganistan’da, Bosna Hersek’te insanlarımızın insanca yaşaması için yine Türk askeri her yere gidiyor. Barışın tesis edilmesi yönünde gayret gösteren ve hayatta olan Türk evlatlarına, amcalarımıza, abilerimize Allah uzun ömürler versin. Hakkın rahmetine kavuşanların da mekanları cennet olsun. Bu anlamlı güne katkı sunan Tüm Mersin Muhtarlar Derneğimize, Türkiye Muharip Gaziler Derneğimize, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğimize ve katılımlarıyla bizi şereflendiren tüm muhtarlarımıza  çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından; Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, yeniden hazırladıkları madalyayı Kore Gazisi Ahmet Uysal’a takdim ederken,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Cındız, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin İl Başkanı Halil Kur ile Tüm Mersin Muhtarlar Derneği Başkanı Şeref Bolat ve Esenli Mahalle Muhtarı Hasan Tan da Kore gazisine madalya, denizci şapkası ve gazi kalpağı hediye ettiler.

 Madalyasına yeniden kavuşan 85 yaşındaki Kore Gazisi Ahmet Uysal ise duyduğu gurur ve mutluluğu dile getirerek, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Haberin Videosu için tıklayın