GÜNDEM

TOROSLAR’DAN ÖĞRENCİLERE DEPREM EĞİTİMİ

Haber Tarihi : 07/03/17

TOROSLAR’DAN ÖĞRENCİLERE DEPREM BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ

Toroslar Belediyesi,1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Arama Kurtarma Derneği (AKUT) işbirliğiyle ilçedeki öğrencilere; Afet ve Deprem bilinçlendirme eğitim semineri düzenledi.

Mersin AKUT ekibi tarafından verilen eğitimlere Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da katılarak, öğrencileri yalnız bırakmadı. Eğitimde; olası bir depreme karşı alınacak önlemler ile deprem anı ve sonrası yapılması gerekenler sinevizyon eşliğinde uygulamalı olarak anlatıldı.

Öğrencilerin yoğun sevgi gösterileri arasında okulları ziyaret ederek eğitim seminerine katılan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, depremde can kaybının yaşanmaması için deprem bilincinin oluşması gerektiğine vurgu yaptı.

 Toroslar Belediyesi olarak, öğrencilerin en iyi şartlarda okuyabilmesi için eğitim kurumlarının fiziki şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra çeşitli branşlarda düzenledikleri bilgilendirme eğitimleriyle onların daha bilinçli birer birey olmaları için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Tuna: “Ülkemiz ve bölgemiz her an deprem riski ile karşı karşıya kalabilir. Ülkemizde yaşanmış önemli depremler var.Onun için her yıl öğrencilerimiz ve vatandaşlarımıza yönelik doğal afet ve deprem konusunda bilinçlendirme eğitimleri düzenliyoruz. AKUT ekibi de edindikleri bilgi birikimi ve tecrübeleriyle değerli bilgilerini öğrencilerimizi doğru yönlendirme noktasında paylaşıyorlar. Bu eğitimlere katkı sunan ve doğal afetlerde her zaman yardıma koşan Mersin AKUT ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

AKUT Mersin ekibi de özellikle  çocuklarda afet bilincinin gelişmesine katkı sağlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ettiler.

Haberin videosu için tıklayınız