GÜNDEM

TOROSLAR’DA, MUSA EROĞLU’NDAN TÜRKÜ GECESİ

Haber Tarihi : 04/05/17

TOROSLAR’DA, MUSA EROĞLU’NDAN TÜRKÜ GECESİ

Toroslar Belediyesi,  bu yıl 16’ıncı kez sanatseverlerle buluşacak olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali Kapsamında; Türk Halk Müziğinin büyük ozanı ve devlet sanatçısı Musa Eroğlu’nu Toroslar’da ağırlayacak.

 6 Mayıs Cumartesi günü saat:20.00’de H.Okan Merzeci Mahallesi’nde bulunan Toroslar Belediyesi Amfi Tiyatroda sahne alacak olan sanatçı, ‘Musa Eroğlu Türkü Gecesi’ adını verdiği konseriyle efsaneleşmiş türkülerini Mersinliler için seslendirecek.

 Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek konsere tüm Mersin halkını davet eden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna,  kültür ve sanata büyük önem verdiklerini belirterek, Uluslararası Müzik Festivali’nin de; kentin, kültür ve sanat şehri olmasına, ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasına katkı sunan önemli bir organizasyon olduğuna dikkat çekti.

Başkan Tuna: “Ülke genelinde tüm sanatseverlerin takip ettiği bir organizasyon haline gelen ve her yıl daha da güçlenen festivale destek olmaktan ve her yıl olduğu gibi bu yıl da festival kapsamındaki etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Organizasyonda emeği geçen festival yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.