GÜNDEM

TOROSLAR’DA FIRIN VE İMALATHANELERE GRAMAJ VE HİJYEN DENETİMİ

Haber Tarihi : 31/07/2023

TOROSLAR’DA FIRIN VE İMALATHANELERE GRAMAJ VE HİJYEN DENETİMİ

Toroslar Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren fırın, pastane ve unlu mamül üreten işletmelere yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde; hijyen koşulları, ekmek gramajı, etiket ve ambalaj kontrolüne kadar birçok konu titizlikle incelendi. Ruhsat ve evrak kontrolü de yapan ekipler, özellikle gıdaların uygun koşullarda saklanması ile ilgili uyarılarda da bulundu.

“Amacımız, Üretilen ve Satışı Yapılan Gıdaların Sağlıklı Bir Şekilde Halkımıza Sunulmasıdır”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, vatandaşların sağlıklı bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmaları için denetimlerini sıklaştırdıklarını söyledi.

Gıda üretiminde halk sağlığını gözeterek üretim ve satış yapan esnaflara teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Zabıta ekiplerimiz tarafından yürütülen bu denetimlerle amacımız, iş yerlerine ceza yazmak değil, üretilen ve satışı yapılan gıdaların sağlıklı bir şekilde halkımıza sunulmasıdır. Özellikle hijyen ve gramaj konusunu çok önemsiyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın taleplerini ve şikâyetlerini de dikkate alıyoruz. Zabıta ekiplerimiz, 7/24 halkımızın hizmetindedir” diye konuştu.