GÜNDEM

TOROSLAR’DA ZAFER COŞKUSU

Haber Tarihi : 01/09/2023

TOROSLAR’DA ZAFER COŞKUSU

ÜNLÜ SANATÇILAR ECE MUMAY VE OGÜN SANLISOY, MERSİNLİLERE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü çerçevesinde ilçenin dört bir yanında düzenlediği etkinlikler ile zafer coşkusunu zirveye taşıdı.

Geleneksel Karakucak Güreşleri ile başlayan zafer kutlamaları, ünlü sanatçılar Ece Mumay ve Ogün Sanlısoy’un konserleriyle son buldu.

Binlerce Mersinli, Akbelen Mahallesi’nde bulanan Koray Aydın Stadı’nda iki büyük konserde buluştu. Hit şartıklarıyla müzik listelerinde yer alan Ece Mumay ve Türk rock müziğinin efsane isimlerinden Ogün Sanlısoy, sahne performanslarıyla bu coşkuya ortak oldu.

BAŞKAN YILMAZ, COŞKULU KALABALIKLA 10. YIL MARŞI’NI SÖYLEDİ

Alanı dolduran 7’den 70’e herkes, ellerinde Türk bayrakları ile telefonlarının ışıklarını yakarak sevilen sanatçıların şarkılarına eşlik etti.

Alanda hemşehrilerinin ve özellikle gençlerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılanan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, sanatçılar ve binlerce vatandaş ile birlikte “10. Yıl Marşı’nı” söyledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan konserde hemşehrilerine hitap ederek 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Başkan Yılmaz; “Ağustos Ayı, zafer ayıdır. 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Zaferi’nde Sultan Alparslan komutasındaki ordumuz Anadolu’nun kapılarını milletimize açtı. 30 Ağustos’ta, İngilizler, Fransızlar, İtalyanlar, Yunanlılar arkalarında Amerika ile ülkemizi işgal ettiler. İnsanlarımıza zulüm ettiler. Sizin gibi gençler, sizin gibi yiğitler bir araya geldiler ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kuvayi Milliye Birliklerini kurdular. Düşmanı vatanımızdan kovdular. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Sultan Alparslan olmak üzere vatan savunmasında can veren, kan veren, ter akıtan tüm büyüklerimizi, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Bu zafer, bizim için hem bayram hem de geçmişi hatırlatıp geleceğe ilişkin fikirlerimizi, duruşumuzu oluşturmak için bir fırsat” dedi.

“TAM BAĞIMSIZ GÜÇLÜ TÜRKİYE’DE HEP BERABER, ÖZGÜRCE, BAĞIMSIZCA, REFAH İÇERİSİNDE YAŞAYACAĞIZ”

“Bugün yine aynı şey olsa dedelerimiz, atalarımız gibi yine aynı fedakarlıkla vatan savunması yapar mıyız” diyerek alandaki tüm gençlere ve vatandaşlara seslenen Başkan Yılmaz, tüm katılımcıların “Evet” cevabı karşısında mutlu olduklarını kaydederek; “Tabi ki yaparız. Sizlere olan güvenim sonsuz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Önümüzde güzel günler var. Dünyada güç yer değiştiriyor. Güç, batıdan doğuya kayıyor. Güç, batıdan doğuya doğru kaydıkça Türkiye’nin, Türk Dünyası’nın, Türk Devletleri Teşkilatı’nın yani doğunun önemi daha da artıyor. Çok önemli fırsatlar var. Bu fırsatları hep beraber değerlendireceğiz ve gerekeni yapacağız. Ve tam bağımsız güçlü Türkiye’de hep beraber, özgürce, bağımsızca, refah içerisinde yaşayacağız inşallah. Bugün burada bu heyecanı ve coşkuyu paylaştığınız için herkese teşekkür ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Daha sonra sahneye çıkan ünlü sanatçılar Ece Mumay ve Ogün Sanlısoy, birbirinden güzel şarkılarıyla coşturdu.

Başkan Yılmaz, sahne performansıyla unutulmaz bir konsere imza atan sanatçılara günün anısına teşekkür plaketi ile çiçek takdim etti.

Sanatçılar Ece Mumay ve Ogün Sanlısoy ise Toroslar’da 30 Ağustos’ta binlerce kişiye konser vermenin büyük mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, kendilerini Mersinlilerle buluşturan Başkan Yılmaz’a teşekkür ettiler.