GÜNDEM

BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Haber Tarihi : 23/11/2023

BAŞKAN YILMAZ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

100. yılına ulaştığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” ünvanının verildiği bu anlamlı günde tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Yılmaz; “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetişmesinde emek verip ter döken öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“ÖĞRETMEN DEMEK DÜNYA DEMEKTİR”

Öğretmenlerin, eğitim sisteminin en temel öğesi olduğunu belirten Başkan Yılmaz, eğitime ve eğitimciye her zaman destek vereceklerini kaydederek; “Ülkemizin gelişme ve büyüme mücadelesine katkı sunan, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin gayretleri her türlü takdire şayandır. Öğretmenlerimiz, öğrencilerini topluma faydalı bireyler haline getirerek, yarınlarımızı şekillendirmektedir. Bizim de en büyük temennimiz beyni bilgi ile dolu, sporcu kimlikleri ile öne çıkan, teknolojiyi yakından takip eden, milli ve manevi değerlerine bağlı başarılı nesillerin yetişmesidir. Bu noktada dünyanın en saygın ve en kutsal görevini icra eden öğretmenlerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden ve görevleri başında şehit olan öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, çalışan ve emekli olan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.