GÜNDEM

“ALT YAPISI YENİLENEN SOKAKLARIMIZI ASFALTLIYORUZ”

Haber Tarihi : 15/09/17

BAŞKAN TUNA SAĞLIK MAHALLESİ'NDE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Toroslar Belediyesi, ilçe genelinde alt yapı çalışmalarının tamamlandığı sokaklarda asfaltlama çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

         Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna;  doğalgaz, telefon, internet, elektrik ve MESKİ gibi kurumlar tarafından yapılan kazı çalışmaları sonucu tahrip olan yolları bakımdan geçirerek, asfaltladıklarını söyledi.

         Sağlık Mahallesi’nde finişer marifetiyle gerçekleştirdikleri sıcak karışım asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için alt yapısı tamamlanan sokaklarımızı hemen takip ederek asfaltlıyoruz. Ekiplerimiz, teyakkuz halinde” dedi.

         Mahalle gezisi sırasında mahalle sakinleri ve esnafla da sohbet ederek, taleplerini dinleyen Başkan Tuna; “Toroslar Belediyesi olarak yaz sezonu olması nedeniyle gerek yaylalarımızda gerekse ilçe merkezimizde var olan mahallelerimizde asfalt, kaldırım ve yol bakım çalışmalarımız hızla devam ediyor. Özellikle eski mahallelerimizde doğalgaz, telefon, internet, elektrik ve MESKİ gibi kurumlar tarafından yapılan kazı çalışmaları sonucu tahrip olan yollarımızın bir kısmını finişer marifetiyle sıcak karışım asfalt ile kaplıyor bir kısmında da asfalt yama çalışması yapıyoruz. Vatandaşlarımız, yapılan kazı çalışmalarından ve tozdan dolayı tabi ki muzdarip ama takdir ederler ki şantiye boyutunda olan işten mutlaka sıkıntılar olacaktır. Ama yeter ki kurumlar alt yapıyla ilgili hizmetlerini bitirsinler. Biz ekip olarak teyakkuzdayız. Biten yerleri hemen takip ederek yapıyoruz. Sağlık Mahallemizde olduğu gibi. Diğer sokaklarımızı da tarıyoruz. Bu çalışmamızın mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

         Mahalle sakinleri de mahallelerine yapılan hizmetten dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür ederek; “Mahallemizin böyle bir yola ihtiyacı vardı. Asfaltlama çalışmasıyla yollarımız daha düzenli ve bakımlı oldu. Başkanımız Hamit Tuna’ya teşekkür ediyoruz” dedi.