GÜNDEM

TOROSLAR’DAN BAŞBUĞ ANITI VE PARKI

Haber Tarihi : 21/09/17

TOROSLAR’DAN BAŞBUĞ ANITI VE PARKI

Toroslar Belediyesi, Türk Dünyası’nın bilge lideri ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu merhum Alparslan Türkeş’in adını hazırladığı anıt ile Akbelen Bulvarı üzerinde inşa ettiği ‘Türk Dünyası Alparslan Türkeş Parkında’ yaşatacak.

Yaklaşık 16 bin metre kare alanda yapım çalışmaları devam eden park içerisine dikilen ve  Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü marifetiyle yapılan merhum Alparslan Türkeş heykelinin yanına ay yıldızlı al bayrağımızı tutan bilek anıtı da yerleştirildi.

Türk dünyası bayraklarıyla da donatılan park alanını ziyaret ederek, yapılan çalışmaları inceleyen Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ismini ölümsüz kılacağımız bu parkımız, bulvar üzerinde olmasının yanı sıra panoramik görüntüsüyle de dikkat çeken bir merkez haline gelecek” dedi.

 Başkan Tuna, Türk Dünyasına yaptığı hizmetlerle Türk Milletinin gönlünde taht kurmuş olan merhum Alparslan Türkeş’in ismini verdikleri ‘Türk Dünyası Alparslan Türkeş Parkı’ ile amaçlarının tarih şuurunu genç nesillere aktarmak olduğunu söyledi.

 İki yıl önce hızardan odun olmak üzereyken aldıkları ve yeniden toprakla buluşturarak yaşama kavuşturdukları 8 asırlık zeytin ağacının da yer aldığı parkı en kısa zamanda bitirerek, hizmete sunacaklarının bilgisini veren Başkan Hamit Tuna; “Akbelen Bulvarı Gözne yolu üzerinde yaklaşık 16 bin metrekare alanda inşa ettiğimiz ve ismini ‘Türk Dünyası Alparslan Türkeş Parkı’ olarak verdiğimiz bu alanımızın eski topografyası çok dik bir yamaçtı. Buranın zeminini düzenledik ve 6 katman oluşturduk. Parkımızı Türk Devletlerinin bayraklarıyla donattık. Park alanımızda daha önce diktiğimiz Milliyetçi Hareket Partimizin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş’in heykelinin yanına ay yıldızlı al bayrağımızı tutan bilek anıtını da yerleştirdik ve anıt çalışmamızı tamamladık. En tepe noktayı ise geniş bir otağı şeklinde düzenleyeceğiz. Burası konum itibariyle bizim için çok özellikli ve kendi işçimizin alın teriyle yapılmış olan müstesna parklarımızdan biridir. Bu park ile Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in ismi Toroslarımızda ilelebet yaşayacak. İleriki süreçte yapacağımız çalışmalarla daha da taçlandıracağımız parkımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.