GÜNDEM

TOROSLAR'IN PERİLERİ LİG'DE İDDİALI

Haber Tarihi : 24/11/17

BAŞKAN TUNA’DAN KADIN BASKETBOL TAKIMINA, MAÇ ÖNCESİ DESTEK ZİYARETİ

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türkiye Kadın Basketbol Bölgesel 3. Ligi’nde mücadele eden ve Lig’de lider olarak yoluna devam eden Toroslar Belediyesi Kadın Basketbol Takımını idmanda ziyaret ederek, başarılarının devamını diledi.

Bu hafta sonu deplasmanda karşılaşacağı Diyarbakır Kayapınar Belediyesi Kadın Basketbol Takımı maçı öncesinde takımın son hazırlıklarını izleyen Başkan Tuna, ziyaret sırasında oyuncularla ve teknik ekiple kısa bir gösteri maçı da yaptı.

Takımın büyük bütçeli takımlarla mücadele ettiğini ve aynı zamanda Lig’in en genç kadrosuna sahip olduğunu vurgulayan Başkan Tuna,  iddialı ve hedefli olan sporcularına teşekkür ederek; “Toroslar Belediyesi Spor Kulübümüzün bünyesinde 8 yıldır faaliyet gösteren Kadın Basketbol takımımız, Türkiye Kadın Basketbol Bölgesel 3. Ligi’nde kentimizi temsil ediyor.Takımımız, şuana kadar çıktıkları 3 maçı da kazanarak, 6 puanla lider konumundadır. Alt yapıdan yetiştirdiğimiz küçük kızlarımız, bugün 17 yaşlarında genç kız oldular. Büyük bütçeli ve 25 yaş ortalamasıyla oynayan kulüplerle mücadele ediyorlar. Ama üç maçta da galibiyet almak suretiyle Lig’e hızlı bir giriş yaptılar. Kendimize bir yol haritası çizdik. Amacımız, Lig’de şampiyon olmak. Sporla eğitimlerini eşgüdümü içerisinde devam ettiriyorlar. Biz de kendilerini bu konuda takip ediyoruz. Toroslar Belediyesi olarak  hedefimiz, futbol, basketbol, bocce gibi spor branşlarımızdaki sporcularımızın yüksek ahlaklı, şahsiyetli, disiplinli olarak yetişmeleridir. İnşallah sporcularımız, bu şekilde de devam edecek. Takımımıza başarılarının devamını diliyorum. Önümüzdeki maçlarda da rakiplerine fark atarak Mersin’i en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Sporcularımızın üzerinde büyük emeği olan hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.