GÜNDEM

"BU COŞKU HİÇ BİTMESİN"

Haber Tarihi : 04/01/18

BAŞKAN TUNA'DAN MERSİNLİLERE TEŞEKKÜR

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu yıl 14’üncüsünü düzenledikleri “Kuvayımiliye Yürüyüşü ve Etkinliklere” katılan tüm Mersinli hemşerilerine teşekkür etti.

Toroslar Kuvayımilliye Anıtı’ndan başlayıp Cumhuriyet Meydanında son bulan ve binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen yürüyüşün, Mersin’e yakışır bir olgunluk içerisinde geçtiğini belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna; “7’den 77’ye birlik ve beraberliğin en güzel fotoğraf karesini verdiğimiz bu yürüyüş ile Kurtuluş gününü coşkuya dönüştüren halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Çok şükür ki üzerimize düşeni yaptık. Büyük bedeller ödeyerek bu vatanı bizlere emanet eden Atalarımızın emanetine sahip çıktık. Yapmamız gereken, bugünden sonra da bu birlikteliğimizi devam ettirmektir. Ben inanıyorum ki gelecek nesillerimiz, bizden daha fazla Cumhuriyetine ve Atalarının emanetine sahip çıkacaklardır” dedi.

3 Ocak Kuvayımilliye Yürüyüşü’nün Mersin’e sahip çıkma noktasında önemli bir sembol olduğunu ifade  eden Başkan Tuna; “Toroslar Belediyesi olarak bundan 14 yıl önce halkın olmadığı, sadece protokol bayramlaşması şeklinde gerçekleşen 3 Ocak kutlamalarını halkın kutladığı bir bayram haline dönüştürdük. Bu anlamda düzenlediğimiz yürüyüşümüzü insanlarımız sahiplendi. Tüm Mersinliler bu bayrama sahip çıktı. Biz belediye olarak sadece işin organizesini yaptık. 3 Ocak Kuvayımilliye Yürüyüşü; bu milletin ortak paydasını paylaşan herkesin katkı sunduğu o muhteşem fotoğraf karesinde yer aldığı sadece Mersin’in değil ulusal bazda da tüm Türkiye’nin takip ettiği bir organizasyon olmuştur. Nereli olursa olsun, Mersin’de yaşayan herkes Mersin’e sahip çıkıyor. Halkımız her yıl olduğu gibi bu yılda sadece bir günlerini feda ederek, tüm Türkiye’ye en güzel mesajı verdiler. Bu birlik ve beraberlik karşısında hiç kimsenin bu milleti yıkmaya gücünün yetmeyeceğini gösterdiler. Teşekkürler Toroslar, teşekkürler Mersin, teşekkürler geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz” dedi.

3 Ocak Kuvayımilliye Yürüyüşünün yanı sıra Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlararası Futbol Turnuvasının finali, cirit gösterisi ve 3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu konulu öykü yarışmasıyla taçlandırdıkları kutlama programındaki etkinliklere halkın ilgisinin bu yıl da yoğun olmasının sevindirici olduğunu belirten Başkan Tuna, özellikle yeni yetişen nesillere tarih şuurunu unutturmamaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.