GÜNDEM

OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI

Haber Tarihi : 05/01/18

TOROSLAR’DA YENİ YILIN İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Toroslar Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın 2018 yılının sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisi ile başladı.

Başkan Hamit Tuna Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, yoklama ve bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak oy birliğiyle kabul edilmesiyle devam etti.

Daha sonra gündemin diğer maddelerine geçildi. Toplantıda, 2018 yılı için kurulacak olan Denetim Komisyonu üye sayısının 5 olarak belirlenmesi oy birliğiyle kabul edilirken, gizli oy, açık tasnifle yapılan seçimde; Mustafa Yavuz, Serpil Mersin, Mehmet Tan, İsmet Hasancaoğlu ve Ramazan Topal Denetim Komisyonu üyeleri oldu.

Toroslar Belediye Meclisi’nin 2018 yılı için aylık tatilinin oy birliğiyle Ağustos ayı olarak belirlendiği toplantıda ayrıca İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen plan değişikliği teklifleri de oy birliğiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonuna sevk edildi.

Belediye ihtisas komisyonlarından gelen raporların da görüşülerek karara bağlandığı toplantı; ŞUBAT/2018 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün 5 Şubat  Pazartesi günü saat:14.00 olarak belirlenmesinin ardından temenni ve öneriler ile son buldu.

Temenni ve öneriler bölümünde bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar halkının, meclis üyelerinin ve belediye çalışanlarının desteği ile Toroslar’ı örnek bir ilçe konumuna getirdiklerini belirterek; “Bu yılda Toroslarımız ve Mersinimiz adına bu meclisten çok doğru ve faydalı kararlar çıkacağına inanıyorum. Tüm  meclis üyelerimize teşekkür ediyor ve yeni yıllarını kutluyorum” dedi.

 Başkan Tuna, Toroslar Belediyesi olarak göreve geldikleri 14 yılda ilçede yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla yaptıkları fiziki çalışmaların yanı sıra milli refleksleri dik ve diri tutabilmek ve tarih şuurunu genç nesillere aktarabilmek için de önemli proje ve çalışmaları hayata geçirdiklerini ve bu çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.