GÜNDEM

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Haber Tarihi : 07/03/18

BAŞKAN TUNA; “KADININ ELİNİN DEĞDİĞİ HER YERDE BAŞARI VARDIR”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 Mesajında, belediye olarak kadının toplumdaki saygın yerini daha üstlere çıkarmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisine mazhar olan kadınlarımız, milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcılarıdır” dedi.

 Toroslar’ın geleceğine yön verecek projelerin oluşturulmasında kadınların desteğine önem verdiklerine dikkat çeken Başkan Tuna; “Toplumun yapısını güçlendiren Türk kadını; daima özveri ve sevginin kaynağı olmuştur. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar çalışmalarımız ve projelerimizde kadınlarımızın fikir ve önerilerini her zaman başımızın tacı olarak değerlendirdik. Kadının elinin dediği her yerin,  yapılan her işin daha güzel olacağı inancımızla kadınlarımızın üretim sürecine katılmalarına vesile olduk.Mesleki eğitim kurslarımızın yanı sıra sosyal belediyecilik çalışmalarımız, spor, kültür- sanat faaliyetlerimizle kadınlarımızın yanında olduk ve yaşamın her alanında onlara olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kadının toplumdaki yerini güçlendirerek mutlu Toroslar, mutlu Mersin ve mutlu Türkiye oluşturmanın hedefindeyiz. Varlıklarıyla desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, büyüten fedakar annelerimizi ve kadınlarımızı sadece bir gün değil her gün anmalıyız. Bu vesileyle; başta şehitlerimizin ve kahraman Mehmetçiklerimizin anne ve eşleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Toroslar’dan, ‘Kadının Toplumdaki Rolü’ Konferansı

Öte yandan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle ‘Kadının Toplumdaki Rolü’ konulu bir konferans düzenleyeceklerini sözlerine ekleyerek, 8 Mart Perşembe günü (Yarın) saat: 14.00’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecekleri konferansa tüm kadınları davet etti.

Başkan Tuna;  “Eğitilmiş bir kadın bir nesil demektir sözünden hareketle kadınlarımıza sunduğumuz mesleki eğitim ve istihdam olanaklarının yanı sıra onlara yönelik sağlık, hukuk, aile içi iletişim ve girişimcilik konularında eğitim seminerleri ve paneller de düzenliyoruz. Aileler mutlu olursa toplumda mutlu olur. Toplumda var olan yaralara parmak basmak ise bizim en asli görevimizdir” dedi.