GÜNDEM

BAŞKAN TUNA, TIP BAYRAMINI KUTLADI

Haber Tarihi : 14/03/18

BAŞKAN TUNA'DAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÇİÇEK

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarını unutmadı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü başta olmak üzere Toroslar Toplum Sağlığı Merkezi,  Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile sağlık ocaklarına ziyarette bulunan Başkan Tuna, hekimlere ve sağlık çalışanlarına çiçek takdim ederek, tıp bayramlarını kutladı.

Tedavi için sağlık merkezlerinde bulunan vatandaşlarla da sohbet ederek, çiçek takdim eden Başkan Hamit Tuna, göreve geldikleri 14 yılda yaptıkları arsa tahsisleri ve yatırımlarla Toroslar’ın artık sağlığın merkezi olduğuna dikkat çekti.

Başkan Tuna; “Mutlu ve huzurlu toplumların oluşması öncelikle sağlıktan geçer.Bu düşünceden hareketle 2004 yılında göreve geldiğimizde Toroslar İlçesi’ni sağlığın merkezi yapacağız demiştik. Bugün de ortaya koyduğumuz hayallerimizin sonuç olarak yerine geldiğini görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Sağlık alanında yaptığımız arsa tahsisleriyle ilçemiz; Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi, Mersin Şehir Hastanesi ve sağlık ocaklarıyla taçlanmış bir merkez oldu. Sağlık, yaşam için temel bir şart. Bugün de İlçemizdeki sağlık kuruluşlarımızı ziyaret ederek, sağlık çalışanlarımızla bir araya geldik. Bu vesileyle çalışmalarını özveriyle sürdüren tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.