GÜNDEM

BAŞKAN TUNA: “ULU ÖNDERİMİZİ, ÖZLEMLE ANIYORUZ”

Haber Tarihi : 09/11/16

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; Cumhuriyetimizin kurucusu ve büyük komutan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 78’inci yıldönümünde özlem ve minnetle andıklarını söyledi.

Yayınladığı mesajla: “10 Kasım’ların, sadece yas günü değil, Büyük Önder’in açtığı yolda, gösterdiği hedefte ilerlememizi hatırlatan günler olmalıdır” ifadelerine yer veren Belediye Başkanı Hamit Tuna, Ulu Önder’in, eşsiz bir devlet adamı kimliğine sahip olduğuna da dikkat çekti.

Başkan Tuna: “Dünya tarihi birçok devlet adamı yetiştirmiştir; her biri yaşadıkları dönem ile tanınır ve anılırlar. Ancak; bir tek devlet adamı vardır ki; adı, yaşadığı yüzyılı aşmış ve dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Türk Ulusu olarak böyle bir lidere sahip olmakla duyduğumuz onur, hiçbir şey ile kıyaslanamaz. Yaşadığımız her geçen gün ve ülkemizin yaşadığı bu günkü şartlar; O’nun değerini bir kat daha arttırmaktadır. Atatürk’ün aziz hatırasına ve mirasına sahip çıkarak, kurduğu Cumhuriyeti çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak en büyük görevimiz, bizlere bıraktığı değerleri yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak ise en büyük onurumuzdur. Türk milleti var oldukça bu yolda ilerlememizi ve bizlere göstermiş olduğu hedeflere ulaşmamızı hiçbir güç engelleyemeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 78’inci yıl dönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le birlikte Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran, minnet ve saygıyla anıyoruz” dedi.