GÜNDEM

TOROSLAR, PROF.DR.CELALETTİN YAVUZ’U AĞIRLADI

Haber Tarihi : 07/12/16

Stratejik ve Ortadoğu konularındaki çalışmalarıyla tanınan emekli Deniz Kurmay Albay Prof.Dr.Celalettin Yavuz, Toroslar Yunus Emre Kültür Merkezi’nde; “Terör Kıskacında Türkiye” konulu bir konferans verdi.

Toroslar Belediyesi ve TÜRKAV Mersin İl Başkanlığı ile birlikte organize edilen konferans, yoğun ilgi gördü.

Konferansa;  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Başkanı Nihat Aşçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Mersin İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanları, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan konferansta sinevizyon eşliğinde  sunum yapan Prof.Dr.Celalettin Yavuz, katılımcılara terörle mücadele konusunda Türkiye’nin gündemindeki son gelişmeleri paylaşarak, bilgiler aktardı.

Soru ve cevap şeklinde son bulan konferansın ardından programa sunduğu katkılarından dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ve TÜRKAV Mersin İl Başkanı Mustafa Tekerek, Prof.Dr.Celalettin Yavuz’a bir teşekkür plaketi takdim ederken, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da Yavuz’a bir hediye verdi.