GÜNDEM

TOROSLAR’DAN OKULLARA 7 TON MANDALİNA

Haber Tarihi : 12/12/16

Toroslar Belediyesi; Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında İlçedeki anaokulu ile ilköğretim okullarına, kendi bahçesinde yetiştirdiği 7 ton mandalinayı dağıttı.

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu çalışma ile çocuklara; sağlık açısından  C vitamini deposu olan narenciyenin tüketilmesinin önemini aşılamanın yanı sıra yerli malının tercih edilmesinin önemini de göstermeyi amaçladıklarını söyledi.

Mersin’in narenciyesi ile öne çıkan bir İl olduğunun altını çizen Başkan Tuna: “Toroslar Belediyesi olarak kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz mandalinaları ilçemizdeki okullarımıza dağıttık. Geçen yıl 10 ton dağıtmıştık, bu yıl da 7 ton ürün elde ettik. Çocuklarımıza; özellikle kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan, grip ve nezle gibi hastalıklardan korunmayı sağlayan narenciye ürünlerinin tüketimini aşılamayı amaçlıyoruz. Geçen yıl da bu çalışmamız büyük bir beğeni toplamıştı. Ülkemizin kalkınmasında yerli malların tercih edilmesinin de önemi çok büyük. Bunu da çocuklarımıza altını çizerek öğretmeye çalışıyoruz. Özellikle dövizin dışarıya gitmemesi yönündeki duruşumuzla, tüm vatandaşlarımızın Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nı kutluyorum” dedi.