GÜNDEM

“ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİ BİZLERE EMANET"

Haber Tarihi : 13/12/19

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin Ülkü Ocakları’nın şehit aileleri onura düzenlediği programa katıldı.

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ferit Salim Sanlı, MHP 24. Dönem Mersin Milletvekili Ali Öz, MHP İl ve İlçe Teşkilatları, MHP Mersin Yürütme Kurulu Üyesi Dilek Uslu Var, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile şehit ve gazi ailelerinin katılımıyla gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Başkan Yılmaz: “Şehadet En Yüksek Mertebedir”

Vatan uğruna canını feda eden kahraman şehitler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duaların okunduğu programda konuşan Başkan Yılmaz, “Şehadet ve şehitlik hem dinimizde hem örfümüzde bir insanın, bir faninin, bir askerin, bir yiğidin, bir türkün ulaşabileceği en yüksek mertebedir.” dedi.

Türkçü düşünceye açıklık getirmiş, Yazar, Şair ve Tarihçi Hüseyin Nihal Atsız’ın “Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için” şiirine atıfta bulunan Başkan Yılmaz, “Sizler evlatlarınızı bu vatan için şehit vermiş insanlarsınız. Çok şükür ki biz kahramanlar çıkartabilen bir milletiz evlatlarıyız. Şehit ailelerimizin dik duruşlarından dolayı kendileriyle gurur duyuyorum. Bugüne kadar her zaman yanlarında olduk. Bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” diye konuştu.

Duygu dolu anların yaşandığı programda Başkan Yılmaz, gazi ve şehit aileleriyle de yakından ilgilendi.

Ünel: “Ölürsem Şehit: “Kalırsam Gazi Anlayışı Şerefimizdir”

Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Çağrı Ünel ise, “Türk Milletinin 57. Alayı olan Ülkü Ocakları, vatan uğruna binlerce evladını toprağa vermiş, vatan uğruna canlarından, sevdiklerinden geçenlerin emanet ettiği cennet vatanı var gücüyle, ebediyen vatan kılma mücadelesi veren mukaddes bir kurumdur. Dünyaya adalet dağıtmak, mazluma Yunus, zalime Yavuz olmak üzere yaratılan, bin yıllardır bu kutlu görevi ifa eden Aziz Türk Milleti’nin ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı şerefimizdir, gururumuzdur.  Şehit ve gazilerimizin emaneti başımızın üzerindedir. Bugün yanımızda olan muharip gaziler ve şehit ailelerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Sanlı, “Toprağın Uğrunda Ölen Varsa Vatandır”

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Ferit Salim Sanlı, “Toprağın uğrunda ölen varsa vatan olduğunun bilincinde olan Ülkü Ocakları, her daim şehit ailelerinin emrinde ve yanında. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş’in sizlere selamını getirdim” dedi.

Program okunan duaların ve türkülerin ardından plaket takdimiyle devam etti.