"Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez."

HABERLER

Haber İçeriği

12/04/18 tarihinde eklendi

BAŞKAN TUNA, MİRAÇ KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, 13 Nisan Cuma Günü’nü 14 Nisan Cumartesi Günü’ne bağlayan gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm İslam Alemi’nin Kandili’ni kutladı.

Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili’ni idrak etmenin huzurunu ve sevincini yaşadıklarını belirten Başkan Tuna; “Miraç, alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed’in (S.A.V.) insanlık adına Rahman ve Rahim olan Yüce Rabbimiz ile buluştuğu mukaddes ve manevi yolculuktur. Bu geceler, kendimizi ve yaptıklarımızı bir kez daha gözden geçirmek ve sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından da bir fırsat olarak düşünülmelidir. Manevi duyguların üst seviyelere yükseldiği bu kutsal gecede açılan ellerin, yapılan duaların; memleketimizin, ülkemizin ve tüm İslam Alemi’nin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, huzuruna ve bereketine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimin ve İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum” dedi.

 

 

 

Haberin Görselleri
×