3 Ocak Şiir Yarışması

3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu Konulu, Şiir Yarışmasının 7.si Yapılacak

 

Yarışmanın amacı: Mersin’in düşman işgalinden kurtuluş gününü anlatan, o günkü duygu ve düşünceleri yansıtan, mücadele ruhunu çağrıştıran şiirler ile Mersin’imizin ve ilçemizin düşman işgalinden kurtuluş anını yeni nesillere, manevi bir hazla şiirsel bir anlatımla aktarmak.

 

Yarışma Şartları

 

KONU: 3 Ocak Mersin’in Kurtuluşu konulu şiir

 

1-Yarışmaya; Juri üyeleri ve bunların yakınları dışındaki 18 yaşın üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes katılabilir.

2-Yarışmaya gönderilecek olan eserler; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın dayandığı temel görüş ve ilkelerle, Cumhuriyetin niteliklerini benimsetici ve bu görüş ve ilkelere uygun düşünce tarzına, dünya görüşüne, yaşam tarzına aykırı olamaz. Seçilen şiir içerikleri; her hangi bir siyasi görüşü övücü veya eleştirici olmamalı, müstehcen, manasız ve ticari bir gaye taşımamalıdır. Eserler Türkçe olarak yazılmalı, imla kurallarına uygun olmalı ve daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

3-Yarışmaya gönderilecek Şiirler A-4 sayfa büyüklüğünde 12 Punto, 1,5 satır aralığında, en az 1 en fazla 2 sayfa olacak şekilde yazılmalıdır.

Yarışma şiirlerinin gönderileceği adresler: mersinyazarlardernegi@gmail.com veya 0 532 771 11 91 Whatsapp hattına gönderilecek.

4- Her yarışmacı bir tek şiirle yarışmaya katılabilir.

5-Yarışmacı, kimliğini, açık adresini, telefonunu ve kısa özgeçmişine ait sayfa ile birlikte; yarışma şiirinin yazılı olduğu sayfayı internet ortamında 3.maddede belirtilen adreslere gönderecektir.

6-Eserler, kovid-19 ve diğer salgın hastalıklardan dolayı elden, posta ya da kargo ile teslim edilmeyecektir.

7-Gönderilen eserlerin kitap-dergi, gazete Internet, tv ve dijital ortamlarda yayınlanma hakkı; Telif hakkı istenmeksizin, Mersin Yazarlar Derneği (MYD) ve Toroslar Belediyesi’ne aittir. Her iki kurumda ayrı ayrı bağımsız olarak yayın yapabilir. Eser sahibi yayınla ilgili her hangi bir hak iddia edemez. Gönderilen eserler iade edilmez.

8-Şiir yarışmasına son katılım tarihi  16/ 12 /2022 Cuma günü saat 24.00’a kadardır.  Bu tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

9-Daha önceki yıllarda yapılan şiir yarışmalarımıza katılıp mansiyon dahil ödül alan şairler yarışmaya katılmayacaklardır.

10- Yarışma şartlarına uymayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

11-Yarışma sonucu 3 Ocak 2023 tarihinden önce yapılacak etkinlik veya internet ortamında yarışmacılara duyurulacaktır.

12-Yarışmayı düzenleyen kurumlar, her hangi bir neden göstermeksizin yarışmayı iptal edebilir.

13-Tüm yarışmacılar yukarıdaki şartları kabul etmiş olarak yarışmaya katılılar.

 

Yarışma Ödülleri:

Birinciye, Tam Altın

İkinciye,  Yarım Altın

Üçüncüye, Çeyrek Altın

Ve Mansiyon Ödülleri…

 

Eserlerin Teslim Edileceği Adres:  mersinyazarlardernegi@gmail.com veya 0 532 771 11 91 Whatsapp hattına gönderilecek.