GÜNDEM

BAŞKAN YILMAZ

Haber Tarihi : 06/07/20

YAYLALARDA HEM İNCELEME YAPTI HEM TALEP DİNLEDİ

"Üretim var ama değerlendiremiyoruz" diyen hemşehrilerinin çağrılarına kulak veren Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, üreticinin doğrudan tüketiciyle buluşturulması ve ilçenin marka değerinin arttırılması adına Toroslar Tarım A.Ş. çalışmalarını planladıklarını söyledi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, hafta sonu yaylaları ziyaret ederek, hem inceleme yaptı hem mahalle sakinlerinin talep ve görüşlerini aldı.

Başkan Yılmaz, pandemi  sonrası geçiş yapılan normalleşme süreci ile birlikte mahalle ziyaretlerine başladı. Atlılar, Değnek, Tırtar, Yavca, Yüksekoluk ve Çağlarca Mahalleri'ni teknik ekibiyle birlikte ziyaret ederek yapılması planlanan işleri gözden geçiren Başkan Yılmaz, mahalle sakinlerine de çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Özellikle pandemi süreciyle daha da önem kazanan doğa turizmi için eşsiz güzelliklere sahip olan yaylalarda ihtiyaç duyulan hizmetlerin önem sırasına göre gerçekleştirilmesi adına çalışmalar yapan Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; "Vatandaşlarımızın daha temiz ve daha sağlıklı ortamda yaşamaları için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.

"Hizmetleri Önem ve Aciliyet Sırasına Göre Değerlendiriyoruz"

Ziyaretler kapsamında mahalle muhtarlarının da görüşlerini alan Başkan Yılmaz; "Çalışma arkadaşlarımızla birlikte yaylalarımızı gezerek planlamalar yapıyor ve ihtiyaçları tespit ediyoruz. Aynı zamanda bölge halkımızla da sohbet ederek taleplerini dinliyoruz. Bir yılı aşkın süredir yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Çalışma kapasitemizi, personel verimliliğini ve iş makinesi sayısını arttırdık. Hepsini bir planlama dahilinde yapıyoruz. Hangi yollarda sıkıntı var diye bakıyoruz ve en acil olanları öncelik alıyoruz. Daha sonra önem sırasına göre tespit yaparak işleri bitirmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

"Üretim ve Pazarlama Faaliyetlerinde Tarım Emekçilerini Destekleyeceğiz"

Tarlalarında, bahçelerinde ürettikleri ürünlerin değer bulamadığından dolayı yakınan mahalle sakinlerine üretilen ürünlerin pazarlamasına yönelik Toroslar Tarım A.Ş. çalışmalarıyla ilgili bilgiler de veren Başkan Yılmaz; "İlçe Tarım Müdürlüğümüzle birlikte bir çalışmamız var. Asıl olan köylümüzün ürettiği ürünlerin pazarının oluşturulması. Memleketimizin her köşesi bir cennet. Zeytin, şeftali, kiraz ve cevize kadar geniş bir yelpazede ürün yetişiyor. Ürün çeşitliliğinin yanında üretilen ürünler ilgili pazarının oluşmasını istiyoruz. Üzerinde çalışma yaptığımız Toroslar Tarım A.Ş.'nin faaliyete geçmesiyle birlikte üretimde verimliliği arttırmayı ve ürünlerin katma değerlerini yükseltmeyi amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz, yayla gezileri sırasında kekik kaynatıp, kekik ruhu yapan, tokmakan ayıklayan mahalleliyi de ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

Mahalle Muhtarları: "Başkanımız, Her Zaman Yanımızda"

Mahalle muhtarları da mahallelerindeki ihtiyaçların giderilmesi noktasında her zaman yanlarında olan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz'a ve ekibine  teşekkür ederek; "Başkanımız her  zaman yanımızda. Bahçe yollarımız yapılıyor, çöplerimizin toplanması ve temizlik çalışmaları ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.