GÜNDEM

BAŞKAN TUNA: “SPOR, BİRLEŞTİRİCİ UNSURDUR”

Haber Tarihi : 14/03/17

BAŞKAN TUNA: “SPOR, BİRLEŞTİRİCİ UNSURDUR”

2017 sezonu Geleneksel Kurum ve Kuruluşlar Arası Masa Tenisi Turnuvası’nın Final müsabakasında, Veteranlar Masa Tenisi Dünya Şampiyonasında 6’ncı seçilen Ahmet Özer ile bir gösteri maçı yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Spor, insanları birleştiren, bir arada ve dayanışma içinde olunmasını sağlayan önemli bir unsurdur” dedi.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Mersin İl Temsilciliği tarafından düzenlenen, 2017 sezonu Geleneksel Kurum ve Kuruluşlar Arası Masa Tenisi Turnuvası sona erdi.

 Servet Tazegül Spor Salonu’nda, A ve B olmak üzere iki grupta çift devreli lig usulüne göre gerçekleştirilen turnuvada; Bülent Türe, Ahmet Özer, Kasım Karayağmurlu, Müfit Üstüner ve Can Dündar’ın kadroda yer aldığı Toroslar Belediyesi Masa Tenisi Takımı, B grubunda üçüncülük elde etti.

 A grubunda; Soda Sanayi birinci, Mersin Barosu ikinci ve Çankaya İş Okulu üçüncü olurken, yine B grubunda da SGS birinci ve Kristal Spor ikinci seçildi.

Sporun her branşına destek veren Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da turnuvanın final karşılaşmasını izleyerek, sporcuları yalnız bırakmadı.

Final maçlarının ardından Belediye Başkanı Hamit Tuna, formasını giyerek Dünya Veteranlar Şampiyonasında Türkiye’yi temsil eden masa tenisi tutkunu Ahmet Özer ile bir gösteri maçı yaptı.

Daha sonra ödül törenine geçildi. Dereceye giren takımlara ödülleri ve kupaları, Başkan Tuna ve protokol üyeleri tarafından verildi. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Mehmet Bayram ise masa tenisi sporuna sunduğu desteklerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür ederek bir şilt takdim etti.

Turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm takımları kutlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, spora ve sporcuya sundukları desteklerin artarak devam edeceğini söyledi.

  Başkan Tuna: “Sağlıklı bir bedene kavuşmada ve dostlukların kurulmasında spor, önemli bir unsurdur. Spor tesisleri inşa ederek çocuklarımızı, gençlerimizi ve vatandaşlarımızı spor yapmalarına olanak tanıyor ve birçok spor karşılaşmasına destek vererek ev sahipliği yapıyoruz. Geleneksel Kurum ve Kuruluşlar Arası Masa Tenisi Turnuvası da kentimizdeki kurumlar arasındaki diyalogun ve dostlukların da daha artmasına vesile olan ve bugüne kadar başarılı bir şekilde devam eden güzel bir organizasyondur. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Mersin İl Temsilciliğimizi kutluyor ve turnuvaya katılan tüm takımlara da özgüvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.