GÜNDEM

BAŞKAN TUNA, EN DEĞERLİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Haber Tarihi : 21/03/17

BAŞKAN TUNA, EN DEĞERLİ MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

7’den 70’e her kesimin sevilen başkanı olan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu sefer de down sendromlu 10 yaşındaki Mehmet ve 2 yaşındaki Muhammed Yusuf’u ağırladı.

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü münasebetiyle Başkan Hamit Tuna’yı aileleriyle birlikte ziyaret eden down sendromlu çocuklar Mehmet ve Muhammed Yusuf, yüzlerindeki gülümsenin yaydığı sıcaklıkla Başkan Tuna’yı da oldukça memnun ve mutlu ettiler.

Çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler veren Belediye Başkanı Hamit Tuna, Toroslar Belediyesi olarak 13 yıldır engellilere hassas bir şeklide yaklaştıklarını ve her zaman onların yanlarında olduklarını söyledi.

 Down sendromlu bireylerin  çok özel insanlar olduğunu belirten Başkan Hamit Tuna; “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık gününde bir farkındalık oluşturmak amacıyla bizi ziyaret eden çocuklarımıza teşekkür ediyoruz. Göreve geldiğimiz 13 yıldır engelli vatandaşlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz için bir takım faaliyetler yapıyor ve projeler üretiyoruz. Down sendromlular da bizim için çok özel insanlardır. Belediye olarak onlar için üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Down sendromlu bireylerin hayatın her alanında olmasını sağlamak bizim için çok önemli bir görevdir. Bu vesileyle down sendromlu insanlarımıza sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.