GÜNDEM

BAŞKAN TUNA’DAN, EMNİYET TEŞKİLATINA KUTLAMA

Haber Tarihi : 11/04/17

BAŞKAN TUNA’DAN, EMNİYET TEŞKİLATINA KUTLAMA

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türk Polis Teşkilatı’nın 172’nci Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğü ile Toroslar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçedeki Karakol Amirliklerini ziyaret etti.

İlçedeki tüm polis merkezi amirliklerine çiçek göndererek, tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı kutlayan Başkan Tuna, ilk ziyaretini Toroslar İlçe Emniyet Müdürü Abubekir Fil’e gerçekleştirdi.

 Ziyareti sırasında İlçe Emniyet Müdürü Fil ile görüşerek, çiçek takdim eden Başkan Tuna, Türk Polisinin toplumun huzurunu ve güvenini sağlama noktasında kutsal bir vazifeyi yerine getirdiğini söyledi.

Başkan Tuna: “Şehrimizde ve ülkemizin dört bir tarafında büyük özveri ile çalışan, asayişin, huzur ve güvenin tesis edilmesi noktasında görevlerini hassasiyetle yerine getiren tüm emniyet mensuplarımızın polis haftasını kutluyorum. Kutsal bir meslek olan polislik, sağlıklı ve huzurlu bir toplumun da temel unsurudur. Biz de Toroslar Belediyesi olarak 13 yıldır İlçe Emniyet Müdürlüğümüzle istişareli bir çalışma dönemi içerisinde olduk. İlçemizin ve şehrimizin asayişinin sağlanması noktasında emniyet mensuplarımızla sürekli diyalog içerisindeyiz. Sayın Müdürümüzün nezdinde Toroslar İlçe Emniyet Teşkilatımıza başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, görevleri sırasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize, halen görevlerini sürdüren polis teşkilatı mensuplarımıza ve emekli olan polislerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toroslar İlçe Emniyet Müdürü Abubekir Fil ise emniyet teşkilatına sunduğu desteklerinden dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür ederek: “Emniyet Teşkilatımızın 172’nci kuruluş yıldönümü münasebetiyle bu özel günümüzde bizi yalnız bırakmayan Sayın Başkanımız Hamit Tuna’ya nazik ziyaretlerinden dolayı şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Başkanımızın her zaman desteklerini görüyor ve yanımızda olduğunu hissediyoruz” dedi.

Daha sonra, karakol amirliklerini ziyaret ederek, kutlama çiçeği  takdim eden Başkan Tuna, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne’yi de makamında ziyaret etti.

Başarılı çalışmalarından dolayı İl Emniyet Müdürü Şahne’ye tüm emniyet teşkilatı adına teşekkür eden Başkan Tuna;  Türk Polis Teşkilatı’nın, milli birlik ve beraberliğin devamı için vazgeçilmez bir unsur olduğuna dikkat çekerek, Ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde terörle mücadelede büyük başarılara imza atan tüm güvenlik güçlerine minnettar olduklarını kaydetti.