GÜNDEM

MAHALLELERDE HİZMET ATAĞI

Haber Tarihi : 13/06/17

BAŞKAN TUNA: “TÜM MAHALLELERİMİZİN İSTEK VE İHTİYAÇLARINI BİLİYORUZ”

Toroslar Belediyesi, ilçe merkezinin yanı sıra 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile beraber mahalle statüsü alan eski köy ve beldelerde hizmet atağını sürdürüyor.

Özellikle yayla turizminin yoğun yaşandığı mahallelerde hız verilen hizmet kapsamında; Gözne, Soğucak, Ayvagediği, Bekiralanı, Değirmendere, Kaşlı, Kepirli, Arpaçsakarlar, Çopurlu, Musalı, Karaisalı, Resul, Yeniköy, Güzelyayla, Çağlarca, Kavaklıpınar ve birçok mahallede ulaşımın daha kolay sağlanması için yeni yollar açılarak, çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Asfalt, kilit parke yol yapımı ile bahçe yolları, park ve piknik alanlarının bakımı ve estetik bir görünüm kazandıran taş duvar örme  çalışmalarının da yoğunluk kazandığı  hizmetlerde;  Gözne ve Yeniköy Mahallelerindeki futbol sahalarında yapılan zemin düzenleme çalışmalarının yanı sıra Musalı Mahallesi’nde de başlatılan yeni futbol sahasının yapım çalışmaları da devam ediyor. Ayrıca kış aylarında oluşabilecek su birikintileriyle birlikte yol bozulmalarını ve çamur oluşumlarını önlemek amacıyla bahçeler arası büz boru döşeme çalışması da gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçe genelindeki tüm mahallelerin eşit hizmet almasını önemsediklerini belirterek, mahalle statüsüne kavuşan 32 köy ve 5 belde ile mahalle sayılarının 67 olduğunu hatırlattı ve ; “Tüm mahallelerimizin istek ve ihtiyaçlarını biliyoruz” dedi.

Başkan Tuna: “Doğal güzellikleri ve yaylalarıyla yaz aylarında nüfusu daha da artan Toroslarımıza layık olduğu hizmet sunmak için hizmet atağımıza devam ediyoruz. Daha önce köy ve belde olan ve şu an mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizde bu yıl da ciddi anlamda çalışmalar yapıyoruz. Amacımız, İlçemizin her noktasına kaliteli ve modern hizmet götürmektir” dedi.