GÜNDEM

TOROSLAR BELEDİYESİNİN KURUMLAR ARASI FUTBOL TURNUVASI, ÖDÜL TÖRENİ İLE TAÇLANDI

Haber Tarihi : 05/01/2024

TOROSLAR BELEDİYESİNİN KURUMLAR ARASI FUTBOL TURNUVASI, ÖDÜL TÖRENİ İLE TAÇLANDI

TURNUVANIN ŞAMPİYONU: İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin’in merkezi ilçe Toroslar Belediyesinin, bu yıl 15’incisini düzenlediği “Kurtuluş Kupası Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası’nın” şampiyonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü oldu.

3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 102’nci yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde gerçekleşen ve kent genelinden 28 kurumun mücadele ettiği turnuvanın final müsabakasında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Cumhuriyet Başsavcılığı karşı karşıya geldi.

Mersin Arena Stadı’nda yapılan karşılaşmada sporcular sahaya, “Mersin’de İrade, Kuvayi Milliye izinde” yazılı pankartla çıktı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı’nı 3-1 mağlup ederek, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Turnuvanın dördüncülüğünü Mersin Şehir Hastanesi, üçüncülüğünü İl Emniyet Müdürlüğü, ikinciliğini Cumhuriyet Başsavcılığı, birinciliğini İl Milli Eğitim Müdürlüğü elde etti.

DERECEYE GİREN TAKIMLARA KUPA VE MADALYALARI VERİLDİ

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde başlatılan ve bugüne kadar 58 maçın oynandığı turnuva, ödül töreni ile taçlandı. 3.’lük, 4.’lük maçları ile final müsabakasının ardından ödül töreni düzenlendi. Şampiyon olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü takımı ile dereceye giren takımlara kupa, madalya ve hediyeleri takdim edildi.

Turnuvada ayrıca gol kralı, en iyi kaleci, en iyi kenar yöneticisi, en centilmen takım ile hakemlere ve yardımcı hakemlere, katkı sunan ve katılan tüm kurumlara da protokol üyeleri tarafından plaket verildi. Ödül töreni, hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

BAŞKAN YILMAZ; “HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ DOSTLUK VE CENTİLMENLİK”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, geleneksel olarak düzenledikleri turnuvanın kurumlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanmasında büyük katkı sunduğuna dikkat çekti.

Müsabakaların fair-play çerçevesinde tamamlandığını belirterek, dereceye giren takımları tebrik eden Başkan Yılmaz; “Spor; dostluk ve kardeşliktir. Turnuvanın sonunda herkes şampiyon olmak ister ama önemli olan fair play ölçüsünde centilmence bir mücadele vermektir. Bu turnuvayla kurumlar arası diyalogun ve dostlukların daha da artığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Turnuvaya katılan tüm kurumlara teşekkür ediyor, dereceye giren takımları tebrik ediyorum” diye konuştu.