GÜNDEM

BAŞKAN TUNA, AHİLİK HAFTASI'NI KUTLADI

Haber Tarihi : 20/09/17

“ESNAFLARIMIZ, TÜRK EKONOMİSİNİN BEL KEMİĞİDİR”

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna,  Ahilik Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında; Ahilik Haftası’nın tüm esnafa bol kazançlar getirmesini dileyen Belediye Başkanı Hamit Tuna, esnafların şehir ekonomisi için çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Ekonomik ve sosyal hayatımızın gelişmesinde önemli yeri olan Ahiliğin; iyi ahlak,  kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberlik gibi değerleri özünde toplayan bir kültür olduğuna değinen Başkan Tuna; “İş hayatındaki başarı; alın terine, dürüstlüğe ve iyi bir meslek hayatına dayanmaktadır” dedi.

Başkan Tuna; “Ahilik teşkilatının kurucusu olan Ahi Evran Veli’nin ticaret ahlakına,  dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri günümüzde de esnaf ve sanatkâr kardeşlerimizin ticari hayatına yön vermektedir. Unutmamalıyız ki esnafımız Türk ekonomisinin belkemiğidir. Biz de geçmişimizle bütünleşmeli ve ahilik kültürüne sahip çıkarak, gelecek nesillerimize taşımalıyız” dedi.

Başkan Tuna, 14 yıllık görev süreleri boyunca belediye olarak esnafın her zaman yanında olduklarını ve destek verdiklerini belirterek; “İş meslek hayatında saygılı, güler yüzlü meslek erbaplarının yetişmesi dileklerimle, başta tüm esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm halkımızın Ahilik Kültür Haftasını en içten dileklerimle kutluyorum dedi.