GÜNDEM

TOROSLAR’DA EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Haber Tarihi : 04/10/17

TOROSLAR’DA EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Toroslar Belediye Meclisi; Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısını yaptı.

Belediye Başkanı Hamit Tuna Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, yoklama ve bir önceki birleşime ait karar özetinin okunarak oy birliğiyle kabul edilmesiyle başladı.

Daha sonra gündemin diğer maddelerine geçildi. Toroslar Belediyesi’nin; 2015-2019 yıllarını kapsayan stratejik planının güncellenmesine ve 2018 mali yılı performans programına ilişkin teklifler görüşülerek, oy birliğiyle tüm komisyonlara havale edildi.

Yine Toroslar Belediyesi’nin; 2018 mali yılı bütçe taslağı ile 2019-2020 yılları tahmini bütçesinin ve 2018 mali yılı vergi, harç ve ücret tarifesinin belirlenmesine ilişkin teklifler de görüşülerek,  Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliğiyle havalesi yapıldı.

Korukent Mahallesi, 96069 Sokak ile Mersin Otogarı arasında yer alan Gençlik ve Spor Merkezine isim verilmesine ilişkin teklif de görüşülerek, Gençlik ve Spor, Eğitim, Kültür, Sanat ve Sosyal İşler, Kadın Erkek Eşitliği ile Tarım, Orman ve Hayvancılık İşleri Komisyonlarına oy birliğiyle sevk olurken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen plan değişikliği teklifleri de ilgili komisyonlara havale edildi.

Belediye ihtisas komisyonlarından gelen raporların da görüşülerek karara bağlandığı toplantı; Kasım /2017 ayında yapılacak olan meclis toplantı gününün 6 Kasım Pazartesi günü saat:14.00 olarak belirlenmesinin ardından temenni ve öneriler ile son buldu.

Toroslar Belediye Meclisi; 10 Ekim Salı günü saat:14.00’de  ikinci oturumunu yapmak üzere yeniden toplanacak.