GÜNDEM

PERSONELİNDEN, BAŞKAN TUNA’YA SÜRPRİZ DOĞUMGÜNÜ

Haber Tarihi : 09/01/18

PERSONELİNDEN, BAŞKAN TUNA’YA SÜRPRİZ DOĞUMGÜNÜ

14 yıldır Toroslar Belediye Başkanlığını sürdüren Başkan Hamit Tuna’ya, belediye çalışanları Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek doğum günü sürprizi hazırladı.

Karışılacağı sürprizden habersiz olan Başkan Tuna, kültür merkezine girdiğinde büyük bir şaşkınlık yaşadı. Başkan yardımcıları, birim müdür ve amirleri ile tüm personelin katıldığı programda sanatçı Mersinli İsmail de Başkan Tuna’yı yalnız bırakmadı.

57 yaşına giren Başkan Hamit Tuna için Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından özel bir slayt da hazırlandı. Başkan Tuna’nın ailesi ile olan fotoğraflarının ve 7’den 77’ye Toroslar halkıyla kucaklaşmanın yansıtıldığı slayt salondakilerden büyük alkış aldı.

Başkan Tuna daha sonra, personelinin alkışları eşliğinde kendisi için hazırlanan pastayı eşi Aydan Tuna ile birlikte kesti.

Kürsüye gelerek personeline hitap eden Başkan Hamit Tuna, hazırlanan sürpriz kutlamadan dolayı hem şaşırdığını hem de duygulandığı ifade ederek, teşekkür etti.

Personeliyle birlikte kocaman bir aile ve ekip olduklarını vurgulayan Başkan Tuna; “Şehri güzelleştirmenin ve kattığımız değerin farkındayız. Bunları da sizlerle birlikte yapıyoruz. Hayal ettik, düşündük, projelendirdik ve hayata geçirdik. 2004 yılından bu yana planladığımız ve hayalimizde olan bütün projeleri hayata geçirmenin ve onun karşılığında sadece fiziki anlamda bölgemizi geliştirmenin yanı sıra, bölgemizdeki tüm insanlarımıza dili, dini, ırkı ne olursa olsun yaklaşımımız hep insani olmuştur. İnsanlar, doğar, büyür, yaşar ve ölürler. Allah, ömrünü doğduğunda insana bağışlar. Neticesinde bu dünyadan çekip gidersiniz ama bu dünyada yaptıklarınızla insanların gönlüne girdiğinizde bu değerlerle anılırsınız. Allah hepimizi bu değerlerle anılmayı nasip etsin inşallah. Biz bir ekibiz ve Toroslar kadar 300 bin nüfuslu bir aileyiz. Sizleri seviyoruz. Sizler, bizimle dünden bugüne yol yürüyen ve bu şehirde yaşayan insanların daha huzurlu ve daha güzel mekanlarda yaşaması için emek sarf eden, ter döken insanlarsınız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 2018 yılını da ailenizle huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçirmenizi, Ülkemiz üzerindeki kara bulutların dağılmasını temenni ediyorum. Allah birliğimizi bozmasın. Bu güzel şehrimizde ve ülkemizde huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamımıza rabbim vesile olur inşallah. Bu güzel günün de hazırlanmasında emeği geçen ekip arkadaşlarımıza yeniden teşekkür ediyorum. Allah yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin” dedi.

Belediye personeli de Başkan Tuna'nın doğum gününü çeşitli hediyeler vererek kutladı.